Mission Impossible 7 - po światowej premierze w Rzymie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Mission Impossible 7 - po światowej premierze w Rzymie
Tom Cruise w "Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One"Foto: PAP/Avalon

Światowa premiera siódmej części filmu "Mission Impossible - Dead Reckoning Part One" miała miejsce w Rzymie. Wybór padł na włoską stolicę, bo to tam powstała spora część zdjęć. W Trójce mówimy o fenomenie serii oraz aktorskich i kaskaderskich wyczynach Toma Cruise’a.

  • Premiera siódmej części "Mission Impossible" odbyła się w Rzymie.
  • Tom Cruise znowu zaskakuje ewolucjami kaskaderskimi w "Mission Impossible - Dead Reckoning Part One". 
  • Seria podzielona jest na dwie części. Pierwsza z nich trafi do kin w połowie lipca 2023 roku. 

Toma Cruise’a kinomaniakom nie trzeba przedstawiać. Za początek kariery tego amerykańskiego aktora i producenta filmowego uważa się nominowany do Złotego Globu film "Ryzykowny interes" z 1983 roku, światową popularność zdobył rolą pilota Mavericka w filmie "Top Gun", a rozsławiła go słynna seria "Mission Impossible".


Tom Cruise sprawdza się w każdej roli

- Tom Cruise niewątpliwie od młodych lat pokazywał, że jest aktorem bardzo dobrym, i co ciekawe, wcielał się w bardzo różne role – mówi Wojciech Mościbrodzki z Uniwersytetu WSB Merito.  Odnajdywał się w komediach, w dramatach historycznych, filmach romantycznych, ale przede wszystkim w filmach akcji.

"Mission Impossible" powstała na podstawie znanego serialu telewizyjnego. Seria szybko zyskała uznanie publiczności i od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. – Dotychczas nakręcone części zarobiły astronomiczną sumę trzech i pół miliarda dolarów. Widać, że jest to kura znosząca złote jaja – mówi Dawid Muszyński, filmoznawca. – Sam Tom Cruise w filmach z serii realizuje się nie tyle pod względem aktorskim, ile kaskaderskim.


Kaskaderskie ewolucje w Mission Impossible

Aktor także w siódmej części "Mission Impossible" nie tylko gra główne skrzypce, wcielając się w postać Ethana Hunta, ale imponuje samodzielnie wykonywanymi scenami kaskaderskimi. – Aktor dba o formę psychiczną, warsztat aktorski, ale też o formę fizyczną – opowiada gość Trójki. – Przygotowywane sceny kaskaderskie są naprawdę najwyższej próby. Dodatkowo, kiedy wiemy, że wszystkie są realizowane naprawdę i nie są to żadne "green screeny" nagrywane w jakiejś hali, to budzi to dodatkowy podziw dla umiejętności Cruise'a.


Tych w filmie nie brakuje, bo jak można przeczytać w opisie UIP, dystrybutora filmu, w "Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One" Ethan Hunt, razem z zespołem IMF, rozpoczynają swoją najniebezpieczniejszą misję. Są na tropie nowej, przerażającej broni, która zagraża ludzkości. Muszą zdążyć, zanim broń wpadnie w niepowołane ręce. Stawką jest kontrola nad przyszłością i losami świata. Kiedy mroczne siły z przeszłości próbują dopaść Ethana, rozpoczyna się śmiertelny wyścig dookoła globu.


Polski aktor w siódmej części Mission Impossible

- Mówi się, że jest to jedna z trzech najlepszych części tej sagi, a co poniektórzy mówią, że w ogóle najlepsza – opowiada Dawid Muszyński. - Jest aktualna, ponieważ nasi bohaterowie muszą zmierzyć się z problemem sztucznej inteligencji. Prasa amerykańska pisze, że filmowcom udało się podejść do tematu w dość oryginalny, ale też bardzo prawdziwy sposób. W filmie pojawi się także polski akcent. W obsadzie serii znalazł się Marcin Dorociński i to jest dla nas też duże wydarzenie. 

Film "Mission: Impossible – Dead Reckoning" podzielony jest na dwie części. Pierwsza z nich wejdzie do kin 14 lipca 2023 roku. Druga część serii ma pojawić się na dużym ekranie w czerwcu 2024 roku. 


Posłuchaj

18:49
"Mission Impossible 7" - w oczekiwaniu na premierę (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadził: Radosław Nałęcz
Autorka materiału reporterskiego: Monika Suszek
Gość: Dawid Muszyński (filmoznawca)
Data emisji: 21.06.2023
Godziny emisji: 13.15, 13.31

aw


Polecane