Sobolewski o marszu opozycji: spoiwem była nienawiść do PiS. Nie wskazano tam żadnej wizji na przyszłość

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- To był marsz anty-PiS i nie był on pokojowy, nie wskazano tam żadnej wizji na przyszłość - mówił o antyrządowym marszu opozycji w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny PiS.

W niedzielę w Warszawie odbył się marsz organizowany przez Platformę Obywatelską. Uczestniczyli w nim, oprócz lidera PO Donalda Tuska, przedstawiciele innych ugrupowań opozycyjnych - Lewicy, PSL i Polski 2050 Szymona Hołowni. Pochód przeszedł z placu Na Rozdrożu, przez plac Trzech Krzyży, Krakowskie Przedmieście, na plac Zamkowy.

Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny PiS, przyznał w Programie 3 Polskiego Radia, że "demokracja w Polsce ma się świetnie i funkcjonuje najlepiej w historii, skoro tyle osób może wyrażać na ulicach swoje uczucia". - Chciałbym tylko, żeby odbywało się to w bardziej kulturalny sposób, bez przekleństw - mówił.

Zdaniem gościa Polskiego Radia "Hołownia i Kosiniak-Kamysz zostali wczoraj wchłonięci przez Tuska i po raz kolejny będą tylko dodatkami do KO". - W tym marszu głównym hasłem było osiem gwiazdek, gorzej poszło im z odśpiewaniem hymnu. Ich spoiwem była nienawiść do PiS, to był marsz anty-PiS i nie był on pokojowy, nie wskazano tam żadnej wizji na przyszłość. My z kolei staramy się myśleć o przyszłości, o korzystnych rozwiązaniach dla Polaków, i nie maszerujemy - dodał.

Czytaj więcej:

Posłuchaj

15:09
Sobolewski o marszu opozycji: Ich spoiwem była nienawiść do PiS (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Beata Michniewicz 
Gość: Krzysztof Sobolewski (sekretarz generalny PiS)
Data emisji: 5.06.2023
Godzina emisji: 8.45

dn/gs

Polecane