Festiwal Teatru WARSawy. Offowa wizytówka kulturalnej stolicy, celebruje swoje XXV-lecie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Festiwal Teatru WARSawy. Offowa wizytówka kulturalnej stolicy, celebruje swoje XXV-lecie
Teatr WARSawy "Kompleks Portnoya", reż. Adam SajnukFoto: mat. prasowe

Teatr WARSawy ma za sobą już ćwierć wieku działalności. Z tej okazji proponuje przegląd spektakli granych przy owacjach na stojąco już od kilkunastu lat, m.in. "Taśmę", "Samotność długodystansowca" i "Kompleks Portnoya". Dopełnieniem wydarzenia będą spotkania z aktorami i twórcami w ramach paneli dyskusyjnych, aby podkreślić ideę i filozofię instytucji wpisującej się w koncepcję teatru "miejskiego", wsłuchanego w głos otaczającej go rzeczywistości.

  • Teatr WARSawy, a wcześniej Teatr Konsekwentny, jest kierowany przez Adama Sajnuka: jak sam o sobie mówi "aktora z przypadku, dyrektora z musu, a reżysera z zamiłowania"
  • Festiwal Teatru WARSawy odbędzie się w dniach 2-11 czerwca w CSW Zamek Ujazdowski

Cały czas to jest teatr offowy

– Jestem w tym teatrze od 13. lat, bo wtedy przyjechałam do Polski. I pierwszy teatr, który spotkałam, to był właśnie Teatr WARSawy, wtedy Konsekwentny. Kiedy ich spotkałam, grali bardzo dużo, ale to był prawdziwy offowy teatr, który występował w różnych, bardzo małych miejscach – opowiada Monika Mariotti, aktorka i reżyserka związana z Teatrem WARSawy. – 13 lat temu zagraliśmy "Kompleks Portnoya", który też oczywiście będzie podczas festiwalu, i od tego momentu zaczęło się bardzo dużo dziać – wspomina.

– Ale muszę powiedzieć, że pozostał to teatr offowy w dobrym sensie: teatr poszukiwań, który się nie przywiązuje ani do jednej obsady, ani do jednego tematu – dodaje.


"Zaklęte rewiry" nad Wisłą

Wszystko zacznie się już 1 czerwca na plaży nad Wisłą spektaklem "Zaklęte rewiry" w reżyserii Adama Sajnuka. – To będzie kino w plenerze, spektakl, który obejrzałam 14 razy i uważam to za znakomite przedstawienie – zapewnia gość Katarzyny Cygler. – Od 2 czerwca do 11 będą wszystkie spektakle, które wyprodukowano ostatnio, ale nie tylko. Będzie także m.in. "Kompleks Portnoya", który ma już 13 lat, oraz "Taśma", która ma lat 18. Wszystkie dokładne informacje są oczywiście na stronie teatru, w mediach społecznościowych WARSawy: na FB, Instagramie. Warto tam zajrzeć – zachęca.

Przeczytaj także


Posłuchaj

3:32
Festiwal Teatru WARSawy od 2 czerwca (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: Monika Mariotti (aktorka i reżyserka związana z Teatrem WARSawy)
Data emisji: 31.05.2023
Godziny emisji: 14.29

pr

Polecane