Dzień Matki – jak służba w wojsku pomaga w macierzyństwie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dzień Matki – jak służba w wojsku pomaga w macierzyństwie
Zawodową służbę w wojsku da się połączyć z macierzyństwemFoto: Shutterstock/StoryTime Studio

Przypadający 26 maja Dzień Matki to dobra okazja, by przyjrzeć się mamom wykonującym nietypowe zawody, takie jak na przykład żołnierz. Okazuje się, że ta niełatwa profesja nie tylko nie przeszkadza, ale wręcz może być pomocna w wychowywaniu dzieci.

Przykładem kobiety, która świetnie łączy rodzicielskie obowiązki z zawodową służbą wojskową, jest starsza szeregowa Patrycja Wojtasik z 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Mama siedmiomiesięcznej Kornelii skończyła nawet niedawno kurs podoficerski. – Gdyby nie pomoc najbliższych, byłoby to ciężkie – przyznaje żołnierka. – Jestem powoływana na rotacje dwa razy w miesiącu, więc jestem w stanie to jakoś połączyć. Cieszę się, że mogę się realizować i że mam w ogóle chęci. Można i nawet trzeba. Inaczej podchodzi się do macierzyństwa, tak świeżo.

Służba jako wartość dodana

Silny charakter i samodyscyplina to cechy niezbędne matki służącej w wojsku. Tak przynajmniej uważa kapral Agnieszka Sarna. Te same cechy chce ona zaszczepić u swojego 15-letniego syna Maksymiliana. – Przez to, że jestem w tej służbie, on musiał przejąć niektóre obowiązki. Potrafi sobie przygotować posiłek, naszykować ubrania. Myślę, że ta moja służba ma pozytywny wpływ na niego, (…) jest to dla niego wartość dodana na przyszłość – mówiła rozmówczyni Moniki Miller.


Posłuchaj

2:44
Dzień Matki – jak służba w wojsku pomaga w macierzyństwie
+
Dodaj do playlisty
+

 

Czytaj też:

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Karol Gnat
Autorka materiału: Monika Miller
Data emisji: 26.05.2023
Godzina emisji: 6.51

kc


Polecane