Projekt 800+. Bochenek: PO oszukuje wyborców - nie wskazali źródeł finansowania

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Mogę zapewnić, że 800+ zostanie wprowadzone 1 stycznia 2024 r. PO złożyła projekt bez pokazania źródeł finansowania, czyli to zwykłe oszukiwanie swoich wyborców - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Rafał Bochenek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

W ubiegły weekend Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało w Warszawie dwudniową konwencję programową, podczas której przedstawiło pierwsze obietnice wyborcze. To między innymi bezpłatne leki dla osób powyżej 65. roku życia i do 18. roku życia, bezpłatne przejazdy autostradami publicznymi oraz podniesienie świadczenia na dziecko do 800 zł. Ten ostatni postulat kilka dni później jako własny przedstawiła Platforma Obywatelska, składając w Sejmie projekt ustawy, który przewiduje wprowadzenie świadczenia od 1 czerwca, a nie jak chce PiS - od początku przyszłego roku. Dlatego politycy PiS ruszyli z akcją #SprawdzamyTuska, aby przypomnieć Polakom, że gdy Sejm wprowadzał program 500+ lub zwiększał kwotę wolną od podatku do 30 tys. zł, to PO głosowała przeciw.

Rafał Bochenek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, zapewnił w Programie 3 Polskiego Radia, że 800+ zostanie wprowadzone 1 stycznia 2024 r. - Pieniądze na ten program będą zagwarantowane. Przygotowaliśmy program na kolejną kadencję i już teraz zaczynamy go wdrażać. PO złożyła projekt bez pokazania źródeł finansowania, czyli to zwykłe oszukiwanie swoich wyborców - mówił polityk.

Czytaj również:

Posłuchaj

15:09
Bochenek: PO oszukuje wyborców - nie wskazali źródeł finansowania (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz 
Gość: Rafał Bochenek (rzecznik Prawa i Sprawiedliwości)
Data emisji: 25.05.2023
Godzina emisji: 8.45

dn/gs

Polecane