Norbert Maliszewski: 500+ będzie podwyższone do 800+ i to jest wyryte w kamieniu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Jesteśmy gotowi przygotować projekt 800+ do wprowadzenia przed końcem kadencji, bez względu na wynik wyborów - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Norbert Maliszewski, szef Rządowego Centrum Analiz.

Warszawie odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości zatytułowana "Programowy Ul". Liderzy rządzącego ugrupowania przedstawili szereg nowych propozycji, które mają być realizowane w trakcie następnej kadencji, jak 800+, bezpłatny dostęp do autostrad czy też wprowadzenie darmowych leków dla seniorów i osób do 16. roku życia.

Norbert Maliszewski, szef Rządowego Centrum Analiz, przyznał w Programie 3 Polskiego Radia, że bardzo ważny jest moment wprowadzenia 800+. - Inflacja będzie spadać i do końca roku będzie ona jednocyfrowa i dopiero wtedy będzie można wprowadzić 800+. Gdy Tusk mówi o 1 czerwca, to widać jego brak wiarygodności. Jesteśmy gotowi przygotować ten projekt do wprowadzenia przed końcem kadencji, bez względu na wynik wyborów. 500+ będzie podwyższone do 800+ i to jest wyryte w kamieniu - powiedział.

Gość Polskiego Radia dodał, że 58 proc. Polaków popiera projekt 800+. - Wprowadzamy to w sposób odpowiedzialny. Potrzebny jest impuls zakupowy i poduszka bezpieczeństwa dla rodzin - trzeba im pomóc w tym trudnym czasie - powiedział.

Czytaj także:

Posłuchaj

14:57
Norbert Maliszewski: 500+ będzie podwyższone do 800+ i to jest wyryte w kamieniu (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz 
Gość: Norbert Maliszewski (szef Rządowego Centrum Analiz)
Data emisji: 22.05.2023
Godzina emisji: 8.50

dn

Polecane