"Niezwyciężony" – w tym roku premiera gry na podstawie powieści Stanisława Lema

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Niezwyciężony" – w tym roku premiera gry na podstawie powieści Stanisława Lema
Premiera gry "The Invincible" zapowiadana jest na ten rok. Foto: shutterstock/Supamotionstock.com

Powieść Stanisława Lema "Niezwyciężony" stała się scenariuszem do napisania gry komputerowej o tym samym tytule. – Jest to gra narracyjna. Rozgrywkę widzimy z perspektywy pierwszej osoby – mówi Maciej Dobrowolski, współtwórca gry. – To thiller w stylu retro science fiction.

"The Invincible", czyli "Niezwyciężony", to gra, której fabuła opiera się o jedną z najsłynniejszych powieści słynnego futurologa Stanisława Lema. Rozgrywka ma być różnorodna, począwszy od eksploracji względnie opuszczonej planety, poprzez kontakty NPC-ami, a skończywszy na prowadzeniu pojazdów czy obsługiwaniu rozmaitych urządzeń, które przybliżają nas do celu.

– Podobnie jak w książce historia dzieje się w retro futurystycznej przyszłości. Takiej, jaką wyobrażali sobie ludzie w latach 50. i 60. ubiegłego wieku – opowiada gość Trójki. – Cała rozgrywka to thriller, my ją nazywamy retro science fiction.


Planeta Regis III - różne opcje scenariusza 

Jak podkreśla Maciej Dobrowolski, gra nie jest skomplikowana, nie ma zaimplementowanych trudnych mechanik, które wymagałyby wysokich umiejętności od gracza. Najważniejsza jest historia.  To jest bardzo personalne podejście do powieści "Niezwyciężony". Przed graczami stawiane są filozoficznych pytania i zagadnienia – tłumaczy. – Po pierwsze, jak sobie radzimy w ciężkiej sytuacji jako osoba na takiej planecie jak Regis III. Po drugie, jak traktujemy drugą frakcję, z którą się tam spotykamy? I po trzecie, najważniejsze – jak właściwie traktujemy to coś, co spotykamy na planecie?

Opcji do wyboru jest wiele, obecnie dostępnych jest jedenaście wersji zakończenia gry. Zależą one od działań podjętych przez gracza. – Nie chcę za dużo zdradzać, natomiast reakcji może być wiele. Czy człowiek jest ciekawy i chce nowe zjawiska zbadać, czy może odwrotnie  do rzeczy absolutnie nowych podchodzi ze strachem i chce od tego uciekać lub z nimi walczyć – wylicza gość audycji.  Mamy bardzo dużo opcji dialogowych i wiele scenariuszy poprowadzenia tej rozgrywki.


Źr. Youtube/The Invincible - Official Trailer | IGN Fan Fest 2023


Licencyjny sukces

Za realizacją gry stoi Starward Industries, a pomysł zrodził się z inicjatywy Marka Markuszewskiego, który wcześniej współpracował z CD Project przy realizacji "Wiedźmina 3". Sukcesem było przekonanie spadkobiercy Stanisława Lema do przekazania licencji. – Wielu przed nami próbowało. Natomiast to Markowi udało się uzyskać zgodę Tomasza Lema – opowiada Maciej Dobrowolski.  Trochę to trwało i wymagało zrozumienia siebie, tych dwóch różnych światów, ale myślę, że dzisiaj obie strony są bardzo zadowolone z tego, w jakim kierunku gra się rozwija.

Zobacz >>> Serwis specjalny "Galaktyka Lema"

Demo gry zostało udostępnione i przetestowane na jednej z platform gamingowych. Premiera "The Invincible" zapowiadana jest jeszcze na ten rok.


Posłuchaj

6:47
Maciej Dobrowolski o grze "The Invincible" (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzą: Justyna GrabarzRadosław Nałęcz
Gość: Maciej Dobrowolski (Starward Industries)
Data emisji: 12.05.2023
Godzina emisji: 8.40

aw

Polecane