Grzegorz Schetyna: proces integracji służy opozycji, musimy budować zaufanie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Musimy budować zaufanie i przekonać swoich wyborców, że nie trzeba być na jednej liście, żeby wygrać wybory - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Grzegorz Schetyna, były przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w niedzielę 23 kwietnia, 32,3 proc. głosów zdobyłoby PiS. Na drugim miejscu uplasowałaby się KO (24,2 proc. poparcia). Trzeci wynik przypadłby Koalicji Polskiej Polski 2050 Szymona Hołowni i PSL (13,7 proc.) - wynika z jednego z sondaży.

Współpraca opozycji

Grzegorz Schetyna powiedział, że obecnie kluczowe jest zaufanie. - Dzisiaj ważne jest budowanie zaufania między środowiskami i bycie razem w polityce. Mimo wielkiego poparcia dla PiS w poprzednich wyborach, wygraliśmy w Senacie - powiedział.

- Proces integracji służy opozycji. Musimy budować zaufanie i przekonać swoich wyborców, że nie trzeba być na jednej liście, żeby wygrać wybory - dodał.

Były przewodniczący PO powiedział także, że należy zaplanować rzeczywistość po wyborach ponieważ wtedy kluczowe będą koalicje. - Uważam, że żadne ugrupowanie nie wygra tak wysoko, żeby samodzielnie stworzyć rząd. Dlatego rozmowy koalicyjne będą bardzo ważne i trzeba mieć ten pomysł przed wyborami - ocenił.

Posłuchaj

15:00
Grzegorz Schetyna m.in. o współpracy opozycji (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Grzegorz Schetyna (Platforma Obywatelska)
Data emisji: 27.04.2023
Godzina emisji: 8.45

dz

Polecane