Anna Dereszowska: sport w naszej rodzinie jest kluczowy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Dla mnie i dla Daniela ważne jest, żeby dzieci żyły aktywnie. Pchamy je do sportu. Nie tylko Lenę, ale też chłopaków – mówiła w audycji "Login: aktywni" Anna Dereszowska, aktorka i mama, która w trójkowym studiu gościła wraz z córką Leną.

Córka Anny Dereszowskiej, Lena, już w tym miesiącu zagra w finale Mistrzostw Polski Siatkarek. – Mistrzostwa zaplanowane zostały od 27 do 30 kwietnia w Bartoszycach na Mazurach. Gram na środku, uczucie przy bloku jest cudowne – podkreśliła młoda siatkarka podczas rozmowy.

– Lena gra w Młodziczkach, są to roczniki 2008-2009 – doprecyzowała Anna Dereszowska. – Warto tutaj dodać, że fantastycznie gra również w tenisa, a wcześniej grała także w piłkę nożną – dodała.

Rodzinna miłość do nart

Aktorka wraz z córką przyznają, że ich rodzinną pasją jest jazda na nartach. – Ta frajda z jazdy w plenerze i widoki, które można podziwiać to coś, bez czego nie wyobrażam sobie życia. Widzę, że moje dzieciaki również; to wspaniałe, że oni tylko czekają, aż będzie zima – opowiada Anna Dereszowska i dodaje, że miłość do tego sportu zaczęła się od jej rodziców. – Pochodzimy ze Śląska i tata jeździł na nartach w Szczyrku. Nie było tam wtedy jeszcze wyciągu i opowiadał mi, jak jechali z Tychów do Szczyrku, a następnie wchodzili na Skrzyczne piechotą. (...) Później z tatą zaczęła jeździć mama, a potem zaczęli zabierać też mojego brata. Zresztą mój wujek był nauczycielem WF-u; fantastycznie jeździł na nartach i tak nas ciągał – wspomina rozmówczyni Krzysztofa Łoniewskiego.

W ten sam sposób aktorka zachęcała do jazdy na nartach swoją córkę. Młoda siatkarka przyznaje, że nie wyobraża sobie zimy bez wyprawy na stok. – Odkąd pamiętam jeździliśmy co roku na narty. Rodzice zawsze bardzo angażowali mnie w ten sport; od wczesnych lat chodziłam do szkółki, aby nauczyć się szybko jeździć na nartach – mówi Lena.

Najczęściej czytane:

Pomoc w rozwoju

Powszechnie wiadomo, że uprawianie sportów i wszelaka aktywność fizyczna wpływają pozytywnie na nasz organizm. Jak jednak zauważa Anna Dereszowska, pomaga on również, zwłaszcza młodym, w ustalaniu priorytetów i planowaniu czasu. – Nagle okazuje się, że w dobie można zmieścić dużo więcej rzeczy i zadań, niż zanim zaczęło się uprawiać sport. Uprawianie sportu wymusza dobrą organizację i to jest wspaniałe. Cieszę się, że udało się to Lenie – przyznaje aktorka.

Jednocześnie rozmówczyni Krzysztofa Łoniewskiego apeluje do rodziców, aby nie lekceważyli zajęć WF-u w szkole. – To smutny i przygnębiający widok, kiedy patrzy się na dzieciaki mierzące się problemem otyłości i nadwagą. A jest ich coraz więcej. (...) Nie zwalniajmy tak beztrosko dzieci z zajęć WF-u. Sport jest niezwykle istotny w życiu młodego człowieka. Wiem, że dzieci często nie mają ochoty na ćwiczenia, są zmęczone, a nauczyciele przymkną oko i będą miały trójkę na świadectwie. Ale to nie chodzi o świadectwo, a o długie życie naszych dzieci – podkreśla gość radiowej Trójki.


Posłuchaj

1:36:47
Anna Dereszowska: sport w naszej rodzinie jest kluczowy (Login: aktywni/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Login: aktywni
Prowadzi: Krzysztof ŁoniewskiWitold Lazar
Data emisji: 22.04.2023
Godziny emisji: 15.07, 16.06

zch/qch

Polecane