Miłość, rock i swoboda – muzyka zespołu Queen na deskach teatru Roma

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Miłość, rock i swoboda – muzyka zespołu Queen na deskach teatru Roma
Musical "We Will Rock You" - w teatrze Roma od 15 kwietniaFoto: PAP/Szymon Pulcyn

– Po pierwsze miłość, po drugie rock, po trzecie wolność i swoboda – tak o musicalu "We Will Rock You" mówi kierownik literacki Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Premiera polskiej wersji brytyjskiego hitu odbędzie się już 15 kwietnia.

"We Will Rock You" to brytyjski musical z piosenkami legendarnej grupy Queen i librettem Bena Eltona. Akcja przedstawienia dzieje się w zglobalizowanym świecie przyszłości. Wszystkimi aspektami życia na iPlanecie, którą dawniej nazywano Ziemią, rządzi jedna, potężna korporacja. Posiadanie instrumentów muzycznych jest zakazane, muzyka jest bowiem wyrazem absolutnie niepożądanego indywidualizmu. Spektakl nie schodził z afiszów w londyńskim West Endzie przez 12 lat.

Już niebawem w warszawskim teatrze Roma będzie można oglądać polską wersję musicalu "We Will Rock You". Został on przetłumaczony w całości, łącznie z utworami zespołu Queen, więc twórcy mają nadzieję, że do śpiewania uda się zachęcić widzów. – Wierzę w to, że publiczność sobie świetnie poradzi – mówił w Trójce Janek Traczyk, odtwórca jednej z głównych ról w spektaklu.

Musical na trzy ekipy

Polska wersja "We Will Rock You" ma szeroką obsadę, w każdą z ról wcielać się będzie bowiem wymiennie aż troje aktorów. – Tu nie ma pierwszej, drugiej czy trzeciej obsady. Wszyscy artyści prezentują równie wysoki poziom – zapewniał w "Trójce do trzeciej" Michał Wojnarowski, kierownik literacki teatru Roma. – Myślę, że każda obsada będzie prezentowała coś innego. Każdy z nas jest wyjątkowy, każdy dołoży swoją cegiełkę – dodała aktorka Natalia Piotrowska-Paciorek.

Oprócz warstwy muzycznej osią przedstawienia są liczne perypetie uczuciowe bohaterów. – Po pierwsze miłość, po drugie rock, po trzecie wolność i swoboda – tak w skrócie opisał zawartość musicalu Michał Wojnarowski.

Przygotowania do warszawskiej premiery trwały przez ostatnie dziewięć miesięcy. Widzowie teatru Roma zobaczą "We Will Rock You" po raz pierwszy 15 kwietnia. Później spektakl będzie wystawiany siedem razy w tygodniu, od wtorku do niedzieli.


Posłuchaj

9:07
"We Will Rock You" w Teatrze Muzycznym Roma (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Czytaj też: 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Goście: Michał Wojnarowski (kierownik literacki teatru Roma), Janek Traczyk (aktor), Natalia Piotrowska-Paciorek (aktorka)
Data emisji: 11.04.2023
Godziny emisji: 12.35

kc

Polecane