Karolina Gruszka: mam szczęście do bohaterek z tajemnicą

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Karolina Gruszka: mam szczęście do bohaterek z tajemnicą
Karolina Gruszka na premierze "Wyrwy"Foto: Radosław NAWROCKI / Forum

– W tajemnicy jest coś takiego, co nas pociąga – mówi Karolina Gruszka, odtwórczyni jednej z głównych ról w filmie "Wyrwa", który trafił do kin 17 marca. Grana przez nią bohaterka ma sekrety, które jej mąż odkrywa dopiero po jej śmierci.

"Wyrwa" to najnowszy film Bartosza Konopki, reżysera "Królika po berlińsku", nominowanego do Oscara. Teoretycznie  thriller, ale nie do końca pasujący do tej kategorii. – Ma elementy pozagatunkowe, które były zamierzone przez Bartka. On od początku mówił, że chciałby wpuścić trochę innej energii, żeby nie był to taki stricte thriller. Nie podejmę się klasyfikowania tego filmu – mówiła w Trójce Karolina Gruszka.

Pociągająca tajemnica

Aktorka wciela się w rolę Janiny. Kobieta ginie w tajemniczym wypadku samochodowym, a jej mąż Maciek (Tomasz Kot), gdy próbuje rozwikłać zagadkę tej tragedii, odkrywa coraz to nowe, zaskakujące fakty z życia byłej żony. – Dowiaduje się, że ona prowadziła podwójne życie. Zaczyna mu się uruchamiać wyobraźnia i zaczyna ją widzieć w różnych konfiguracjach – opowiadała rozmówczyni Ryszarda Jaźwińskiego.

Karolina Gruszka stwierdziła, że "ma szczęście do bohaterek z tajemnicą". – Rzeczywiście, często mi się zdarza, że dostaję takie scenariusze. W tajemnicy zawsze jest coś takiego, co nas pociąga – dodała.

Pod okiem autora

"Wyrwa" jest ekranizacją powieści o tym samym tytule jednego z najpoczytniejszych polskich pisarzy, Wojciecha Chmielarza. – Zdaję sobie sprawę z tego, że fani tej powieści, którzy kochają Chmielarza, będą dla nas bardzo surowi. Wiedzieliśmy o tym jeszcze przed przystąpieniem do filmu. Otuchy dodawał nam fakt, że autor był z nami w tym procesie – mówiła Gruszka.

– Co więcej, byłam na projekcji filmu razem z autorem i jemu się film podobał, a przynajmniej tak nam powiedział. Kamień spadł nam z serca, niemniej zdaję sobie sprawę, że film to zawsze jest jakiś kompromis, trzeba wyciągnąć esencję. Mnie też bardzo szkoda niektórych wątków – powiedziała aktorka.


Posłuchaj

3:11
Fajny Film 27 marca godz. 13:15
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj też: 

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 27.03.2023
Godzina emisji: 13.15

kc


Polecane