Zbigniew Girzyński: przez 30 lat lekceważono w Polsce kwestie związane z obronnością

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Polityk koła poselskiego Polskie Sprawy był pytany o aktualne wyzwania polityczne. Jak powiedział, nigdy nie będzie wspierał sił politycznych, które osłabiałyby zdolności zewnętrzne, jak i spójność wewnętrzną naszego państwa.

- Gdybym miał inną świadomość rzeczy, które się dzieją, to nie współpracowałbym z rządem, który stara się działać w tej trudnej, dramatycznej sytuacji, w jakiej znaleźliśmy się w lutym poprzedniego roku - stwierdził.

Lekceważono sprawy obronności

- Jesteśmy w sytuacji naprawdę trudnej. Przez ponad 30 lat lekceważono w Polsce kwestie związane z obronnością, doprowadziliśmy armię do tego, że jest niewielka liczebnie i była modernizowana - ocenił polityk.

Jak dodał, wojsku "dziś jest prowadzona bardzo intensywna polityka modernizacji". - Zawsze będziemy tego typu działania wspierali - zapewnił.

Mówiąc o rozbudowie armii powiedział: "mam nadzieję, że bez względu na to, jaki będzie werdykt wyborczy, to nie będą działania, które zostaną przerwane, bo to rzeczy ważne, od których zależy nasze bezpieczeństwo".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


Posłuchaj

14:41
Zbigniew Girzyński: nie możemy zlekceważyć tego, co się dzieje na Ukrainie, bo może być jeszcze gorzej, przyjazd przewodniczącego ChRL pokazuje, że umownie mówiąc obóz państw niedemokratycznych też się konsoliduje; nie można doprowadzić do tego, by sojusz rosyjsko-chiński się cementował (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Bartłomiej Graczak
Gość: Zbigniew Girzyński (koło poselskie Polskie Sprawy)
Data emisji: 24.03.2023
Godzina emisji: 08.45

pg

Polecane