Denzel Washington – aktor z misją w nowej odsłonie "Gladiatora"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Denzel Washington – aktor z misją w nowej odsłonie "Gladiatora"
Denzel Washington zagra w nowym "Gladiatorze"Foto: PAP/Newscom/Hutchins Photo

Denzel Washington zagra jedną z ról w drugiej części filmu "Gladiator". Jego reżyserem, podobnie jak w przypadku oryginału, będzie Ridley Scott.

Sequel kinowego blockbustera z 2000 roku opowie historię Lucjusza – syna Lucilli, wnuka Marka Aureliusza i siostrzeńca Kommodusa. Akcja filmu będzie się rozgrywać 25 lat po śmierci głównego bohatera "Gladiatora", czyli Maximusa. Zdjęcia mają się rozpocząć w maju, a premiera zaplanowana jest na listopad 2024 roku.

– Jestem ciekawy tej propozycji, bo wydawałoby się, że tam nie ma miejsca na kontynuację – mówił w Trójce Artur Cichmiński. – Mam nadzieję, że to będzie widowisko, które nie będzie gorsze od pierwowzoru – dodał krytyk filmowy.


Posłuchaj

3:59
Artur Cichmiński o nowym "Gladiatorze", cz. 1 (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Na razie nie wiadomo, w jaką postać wcieli się Denzel Washington, aktor o wielkiej charyzmie i nietuzinkowej osobowości. – Można sobie wyobrazić, że nie będzie to rola gladiatora, lecz bardziej jakiegoś mówcy, mędrca, mentora – spekulował gość "Trójki do trzeciej". – Znamienne jest to, że on nie odcina kuponów od swojej kariery, że ma też jakąś inną ścieżkę i próbuje coś przekazać, coś dać światu nie tylko w formie rozrywki.


Posłuchaj

4:46
Artur Cichmiński o nowym "Gladiatorze", cz. 2 (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

"Gladiator" był kostiumową superprodukcją, której akcja działa się w czasach starożytnego Rzymu. Film został uhonorowany pięcioma Oscarami i zarobił prawie pół miliarda dolarów. Denzel Washington i Ridley Scott spotkali się już w 2007 roku na planie filmu "American Gangster".

Czytaj też: 


***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy)
Data emisji: 21.03.2023
Godziny emisji: 13.27, 13.35

kc 

 

Polecane