Szkoły muzyczne i akademie k-popu, czyli jak zostać gwiazdą

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Szkoły muzyczne i akademie k-popu, czyli jak zostać gwiazdą
Muzykalność warto trenować od najmłodszych latFoto: shutterstock/SpeedKingz

Od przygotowania do występów w boysbandzie po naukę śpiewu operowego – szkoły muzyczne na świecie i w Polsce mają szeroką ofertę dla tych, którzy chcą spróbować swych sił na scenie.

Rozkwit boysbandów i girlsbandów, czyli zespołów powołanych do życia przez speców od muzycznego marketingu, przypadł na lata 90. XX wieku. To właśnie wtedy rozpoczęły się kariery takich grup, jak Backstreet Boys, Take That, Spice Girls czy Destiny's Child. W trzeciej dekadzie XXI wieku tego typu zespoły osiągnęły kolejny poziom zaawansowania – bijąca rekordy popularności koreańska grupa Mave składa się z czterech dziewczyn wygenerowanych cyfrowo przez algorytm sztucznej inteligencji.

Wciąż jednak nie zniknęło zapotrzebowanie na gwiazdy z krwi i kości. Aby zostać jedną z nich, można zapisać się do działającej pod szyldem SM Universe Academy k-popowej uczelni, otwartej w Seulu przez koreańską kompanię rozrywkową SM Entertainment. Czesne wynosi tam równowartość 30 tysięcy złotych miesięcznie.  

W Polsce taniej

Znacznie mniej kosztowne jest dołączenie do jednej ze szkół muzycznych działających w Polsce. Wybór jest szeroki – od działającej w Michałowie klasy o profilu disco polo po warszawski Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina. Na tym ostatnim studenci mogą szlifować swój talent m.in. na wydziałach: Dyrygentury Symfoniczno-Operowej, Muzyki Kościelnej oraz Jazzu i Muzyki Estradowej.

– Mamy cotygodniowe spotkania z profesorami, podczas których poświęcamy czas na rzeźbienie własnego warsztatu, improwizację, poznawanie sztuki jazzowej. Mamy również zajęcia z big-bandu. To taka mała orkiestra jazzowa, składająca się z pięciu saksofonów, czterech puzonów, czterech trąbek i sekcji rytmicznej – opowiadał w Trójce jeden ze studentów UMFC.  

O rozwijanie muzycznych pasji młodych ludzi dba także szkoła muzyczna znajdująca się przy ul. Bednarskiej w Warszawie. – Prowadzimy zajęcia dotyczące stricte techniki wokalnej, ale także zajęcia mające na celu rozwinięcie muzykalności i wrażliwości naszych uczniów – mówiła w audycji "Pora na Trójkę" nauczycielka śpiewu Joanna Matraszek.


Posłuchaj

4:04
Muzyczne szkoły i akademie k-popu (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj też: 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzący: Radosław NałęczPiotr Firan
Autor materiału: Bartosz Bielecki
Data emisji: 17.03.2023
Godzina emisji: 8.18

kc


 

Polecane