Ataki na Jana Pawła II. Sawicki: nawet Lewica zrozumiała, że to niczemu dobremu nie służy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ataki na Jana Pawła II. Sawicki: nawet Lewica zrozumiała, że to niczemu dobremu nie służy
Marek SawickiFoto: Polskie Radio

- Gdyby nie Jan Paweł II, to wolność w 1989 r. by nie przyszła, bez niego potrzeba by jeszcze wielu lat - mówił w "Salonie politycznym Trójki" Marek Sawicki z Koalicji Polskiej.

W ubiegłym tygodniu telewizja TVN24 wyemitowała materiał Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3". W publikacji pojawiły się sugestie, jakoby Karol Wojtyła w czasie, gdy był metropolitą krakowskim, miał wiedzieć o przypadkach tuszowania pedofilii wśród duchownych. Komentatorzy oraz historycy zwracają uwagę, że oskarżenia są oparte na materiałach SB, których nie można dziś zweryfikować.

Zdaniem Marka Sawickiego "gdyby nie Jan Paweł II, to wolność w 1989 roku by nie przyszła, bez niego potrzeba by jeszcze wielu lat. Podobnie kwestia członkostwa w UE i NATO - głos Ojca Świętego zdecydował, że referendum było po stronie unijnej". 

Gość Programu 3 Polskiego Radia przyznał, iż "nawet Lewica zrozumiała, że atak na Jana Pawła II niczemu dobremu nie służy. Pomników Jana Pawła II z serc Polaków nie są w stanie wyrwać nawet najgłośniejsze nawoływania"

Posłuchaj

14:51
Ataki medialne na Jana Pawła II. Sawicki: nawet Lewica zrozumiała, że to niczemu dobremu nie służy (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
ProwadziBeata Michniewicz
Gość: Marek Sawicki (Koalicja Polska)
Data emisji: 17.03.2022
Godzina emisji: 8.45

dn/pr

Polecane