Minister ds. UE: naturalne jest, żeby to Polska była centrum logistycznym odbudowy Ukrainy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Naturalne jest, żeby to Polska była centrum logistycznym odbudowy Ukrainy, tak jak dziś jesteśmy centrum pomocy humanitarnej i militarnej dla Ukrainy - mówił w Programie 3 Polskiego Radia Szymon Szynkowski vel Sęk, minister do spraw UE.

Szymon Szynkowski vel Sęk przyznał w Programie 3 Polskiego Radia, że Ukraina dokonuje rekordowych postępów ws. przygotowań do przystąpienia do UE. - Nie wyobrażamy sobie, żeby odbudowa Ukrainy nie była finansowana z aktywów rosyjskich, ponieważ to Rosjanie napadli ten kraj oraz nie wyobrażamy sobie, żeby w odbudowie Ukrainy nie brały udziału polskie firmy, ponieważ jesteśmy jednym z pierwszych krajów, który udzielił pomocy i zaraz po USA najmocniej wspiera Ukrainę - mówił.

Zdaniem gościa Polskiego Radia "naturalne jest, żeby to Polska była centrum logistycznym odbudowy Ukrainy, tak jak dziś jesteśmy centrum pomocy humanitarnej i militarnej dla Ukrainy".

Minister do spraw UE wskazał, że "sankcje są jednym z naszych priorytetów w Brukseli". - To Polska była krajem, który do końca negocjacji domagał się nałożenia na Rosję i Białoruś dalej idących sankcji. Są jednak kraje, które spowalniają działanie sankcji z powodu ich istotnych interesów gospodarczych. Polska obecnie domaga się sankcji na eksport samochodów i części samochodowych po to, żeby Rosja poprzez Białoruś nie mogła obchodzić tych sankcji, a także domagamy się sankcji na import mebli - dodał.

Czytaj też:

Posłuchaj

14:33
Minister ds. UE: naturalne jest, żeby to Polska była centrum logistycznym odbudowy Ukrainy (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
ProwadziBeata Michniewicz
Gość: Szymon Szynkowski vel Sęk (minister do spraw UE)
Data emisji: 15.03.2022
Godzina emisji: 8.45

dn

Polecane