Miłośnicy latania spotkali się w Rzeszowie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Miłośnicy latania spotkali się w Rzeszowie
Targi branży lotniczej to świetna okazja dla tych, którzy marzą o karierze w tym sektorze.Foto: Shutterstock

W Rzeszowie spotkali się miłośnicy samolotów oraz ci, którzy marzą o karierze lotniczej. Niecodzienne targi stały się okazją do rozmów oraz próbowania swoich sił w branży.

Rynek lotniczy odbija się po pandemii, a przewoźnicy zaczynają rekrutować. Rzeszowskie targi pozwoliły zainteresowanym zgromadzić niezbędne informacje dotyczące możliwości rozwoju w firmach branży lotniczej. – Ludzie stęsknili się za lataniem. Obawy związane z odbudową przemysłu lotniczego okazały się niezasadne. Branża wróciła już do wcześniejszej kondycji – powiedział Andrzej Rybka z Doliny Lotniczej.

Okazja do rozmów i poznania lotniczych tajników

– Targi takie jak te, to ważna sprawa dla młodych ludzi, którzy wkraczają na rynek pracy. Takie inicjatywy pomagają zobaczyć, jak można kształtować swoją karierę. To świetna okazja do rozmów i zadawania nurtujących pytań – mówiła uczestniczka targów.

– W tym momencie skupiamy się głównie na poszukiwaniu przedstawicieli działów technicznych. Rekrutujemy mechaników lotniczych, lakierników i blacharzy. Potrzebujemy również wsparcia logistycznego i zarządzającego – podkreślała przedstawicielka jednej z linii. – Skupiamy się na całym spektrum kandydatów. – Zatrudniamy zarówno osoby, które dopiero kończą szkoły, jak i specjalistów z doświadczeniem – dodała. 

Czytaj także:

Posłuchaj

3:28
Miłośnicy latania spotkali się w Rzeszowie (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

W branży lotniczej przydatne są cechy takie jak opanowanie, spokój i dobre przygotowanie. Zarówno załoga, jak i obsługa techniczna szkolona jest cyklicznie i stale podnosi swoje kompetencje oraz umiejętności. 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Piotr Firan
Autorka materiału reporterskiego: Monika Domino
Data emisji: 10.03.2023
Godzina emisji: 11.19

zch

Polecane