Sekrety męskiej urody: dieta, siłownia i medycyna estetyczna

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Sekrety męskiej urody: dieta, siłownia i medycyna estetyczna
Dobra dieta i aktywność fizyczna sprzyjają zachowaniu młodego wygląduFoto: shutterstock/Billion Photos

Mężczyźnie wystarczy być tylko odrobinę przystojniejszym od diabła – głosi popularne porzekadło. W życiu nie zawsze jednak warto być minimalistą, szczególnie że dzisiejszy świat oferuje płci męskiej całą paletę sposobów na podnoszenie fizycznej atrakcyjności.

Pierwsza z metod pozwalających długo zachować młody wygląd to stosowanie odpowiedniej diety. Na pewno nie mieszczą się w niej takie używki jak alkohol czy papierosy, warto też ograniczyć do minimum spożywanie cukru. Ale na tym nie koniec. – Przede wszystkim musi być zbilansowanie mikro- i makroelementów. To są różne minerały, witaminy, ale też odpowiednie proporcje białek, węglowodanów i tłuszczów – tłumaczy Rafał Kaczmarczyk, trener personalny i dietetyk.

Kolejnym krokiem jest regularne uczęszczanie na siłownię. Nie chodzi wyłącznie o to, aby zamienić się w mięśniaka, bowiem dźwiganie ciężarów przynosi wiele innych korzyści naszemu organizmowi. – Jeżeli zwiększymy masę mięśniową, to mamy też większą jędrność, a skóra jest lepiej odżywiona. U nas na siłowni są osoby, które mają ponad 70 lat, a podejrzewam, że ich wskaźnik metaboliczny jest na poziomie 30-35 lat – mówi trener personalny Łukasz Szczepański.

Zachować twarz

Pierwszą rzeczą, na jaką zwracają uwagę spotykani przez nas ludzie, jest zazwyczaj nasza twarz. Składa się ona z ok. 80 mięśni, którym też warto poświęcić uwagę, na przykład uczęszczając na zajęcia popularnej ostatnio jogi twarzy. – Czasem już po dwóch-trzech tygodniach zaczynamy zauważać różnicę. A jeżeli organizm był dosyć mocno zaniedbany, to potrzeba na to nawet kilku miesięcy – zdradza Marta Kucińska, ekspertka od jogi twarzy.

Jeżeli stan naszego konta bankowego na to pozwala, możemy także skorzystać z osiągnięć medycyny estetycznej. Oprócz osławionego botoksu oferuje ona zabiegi zwiększające ilość kolagenu i elastyny, a co za tym idzie poprawiające jędrność skóry, która wygląda przez to młodziej i jaśniej. Nie warto jednak czekać z tym wszystkim aż do momentu, kiedy zaczyna nas straszyć nasze własne odbicie w lustrze. – Już w wieku 25-30 lat ubywa nam pewnych substancji w skórze i trzeba zacząć ich jej dostarczać – radzi kosmetolog Marlena Ratajczyk.


Posłuchaj

2:39
Sekrety męskiej urody (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj też: 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzący: Piotr FiranRadosław Nałęcz
Autor materiału reporterskiego: Paweł Turski
Data emisji: 10.03.2023
Godzina emisji: 7.20

kc

 


Polecane