"Zwyczajny" Robert Lewandowski – nowy dokument o gwieździe futbolu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Zwyczajny" Robert Lewandowski – nowy dokument o gwieździe futbolu
Robert Lewandowski z żoną AnnąFoto: PAP/Radek Pietruszka

Dużo emocji i życie codzienne pozbawione fasady oddzielającej wielką gwiazdę światowego futbolu od zwykłych śmiertelników – to wszystko będzie zawierał film dokumentalny o Robercie Lewandowskim. Premiera zaplanowana jest na koniec marca.

– Fakty można przeczytać w Wikipedii, mnie bardziej interesowały emocje – mówił w Trójce Maciej Kowalczuk, reżyser filmu "Lewandowski – Nieznany". Postawił on sobie za cel pokazanie codziennego życia najsłynniejszego polskiego piłkarza, począwszy od dzieciństwa, aż po dzisiejsze czasy. Z filmu będzie można się dowiedzieć m.in., że Robert w młodości uwielbiał jeść pampuchy, a dziś – poza piłką nożną – zdecydowanie najważniejsza jest dla niego rodzina.

Reżyser wykorzystał w dokumencie m.in. unikatowe filmy z dzieciństwa piłkarza, nakręcone przez jego dziadka. Choć tematu futbolu nie dało się uniknąć, nie będzie on jednak wątkiem przewodnim w filmie. – Bardziej chciałem ilustrować emocje wydarzeniami piłkarskimi niż wydarzenia piłkarskie emocjami – opowiadał reżyser. – Robiąc ten dokument, myślałem o dziewczynach, które nie interesują się piłką nożną.

Film "Lewandowski – Nieznany" będzie można oglądać od 31 marca na jednej z platform streamingowych.

Posłuchaj

6:06
Maciej Kowalczuk o filmie "Lewandowski – Nieznany" (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Jednym z wątków dokumentu o Robercie Lewandowskim jest jego niebywała pracowitość i profesjonalizm. Tego typu etos pojawia się też w wielu innych filmach o sportowcach, również tych fabularnych, jak np. "Rocky". – Można w nich znaleźć wielu nieoczywistych bohaterów. Sport zawsze jest dla tych ludzi paliwem napędowym do życia, z kolei dla widza może być uchwyceniem emocji sportowców, które mogą się przenieść na jego działania, pomóc wdrożyć w życiu jakieś sportowe zasady – mówił w "Trójce do trzeciej" krytyk filmowy Marcin Radomski.


Posłuchaj

3:09
Filmy ze sportem w tle (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj też:

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Michał Żołądkowski
Gość: Maciej Kowalczuk (reżyser filmu "Lewandowski – Nieznany")
Autor materiału: Michał Kowarski
Data emisji: 9.03.2023
Godziny emisji: 12.28, 12.43

kc

Polecane