Rosyjskie myśliwce przy granicy z Polską. Gen. Polko: to zwykła prowokacja

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Gen. Roman Polko powiedział w Programie 3 Polskiego Radia, że rosyjskie myśliwce przy granicy z Polską to przede wszystkim prowokacja. Podkreślił, że do tego Rosja zdążyła już nas przyzwyczaić.

Holenderskie myśliwce F-35 stacjonujące w Polsce zostały poderwane po tym, jak do granicy Polski zbliżyły się trzy rosyjskie samoloty: Ił-20M Coot-A i eskortujące go dwa myśliwce SU-27 Flanker - poinformowało ministerstwo obrony Holandii na Twitterze. Informację o akcji potwierdziło w rozmowie z polsatnews.pl polskie Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Rosyjska prowokacja

Gen. Roman Polko ocenił, że to zdarzenie było najprawdopodobniej zwykłą prowokacją, do czego Rosja zdążyła nas już przyzwyczaić. - Zbliżenie się rosyjskich samolotów do naszej granicy to nie pierwsza taka sytuacja. Była to przede wszystkim prowokacja, sprawdzenie czujności, a być może i zadania szpiegowskie.

- Pokazuje to, że mimo iż wojna toczy się na Ukrainie, to my także jesteśmy celem, który jest przez Rosję sprawdzany i testowany - dodał.

Gość Polskiego Radia powiedział także, że wsparcie międzynarodowe powoduje emocjonalne działania Rosjan. - Rosja, która do tej pory raczej nie odgrażała się, tylko realizowała swoją politykę, teraz nie ma takiej mocy i prowokuje, pokrzykuje - powiedział.

Posłuchaj

12:58
Gen. Roman Polko m.in. rosyjskich myśliwcach przy polskiej granicy (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz 
Gość: gen. Roman Polko (były szef BBN, doradca prezydenta Dudy)
Data emisji: 14.02.2023
Godzina emisji: 8.44

dz/gs

Polecane