"Nie manipulujemy sondażami". Napieralski o zarzutach pod adresem Platformy Obywatelskiej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Wszystkie sondaże pokazują, że jesteśmy liderem opozycji i zbliżamy się do partii rządzącej – powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia Grzegorz Napieralski z Koalicji Obywatelskiej.

Platforma Obywatelska cieszy się z wyników najnowszego sondażu opublikowanego przez firmę Kantar Public. Wynika z niego, że PO remisuje z PiS. Po wielkim huraoptymizmie największej na polskiej scenie politycznej partii opozycyjnej przyszedł czas na refleksje i zaskakujące wnioski, które wysnuli internauci. W prezentowanych przez PO sondażach poparcie dla partii w ciągu pół roku wzrosło o 13 pkt. proc. Zaskakujące jest jednak to, że w ostatnim z nich... tego nie widać.

Grzegorz Napieralski z Koalicji Obywatelskiej na antenie Programu 3 Polskiego Radia odparł zarzuty internautów. – Nie manipulujemy sondażami. Wszystkie sondaże pokazują, że jesteśmy liderem opozycji i zbliżamy się do partii rządzącej. PiS również zamawia badania opinii publicznej i decyzje premiera nie są oderwane od badań. Wszystkie profesjonalne firmy zamawiają badania - powiedział polityk.

– Partia, która by opłacała sondaż, który by ją sztucznie promował, jest partią niepoważną, a Koalicja Obywatelska taką partią nie jest – dodał.

Posłuchaj

13:11
Napieralski o zarzutach ws. sondaży: nie manipulujemy (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Grzegorz Napieralski (Koalicja Obywatelska)
Data emisji: 27.01.2022
Godzina emisji: 8.45

dn/kor

Polecane