Ludzka twarz Władysława Jagiełły. Sebastian Skoczeń w nowym serialu TVP

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ludzka twarz Władysława Jagiełły. Sebastian Skoczeń w nowym serialu TVP
Sebastian Skoczeń wcielił się w rolę Władysława JagiełłyFoto: Krzysztof Kuczyk / Forum

Chciałem zagrać człowieka z jego różnymi barwami – mówił w Trójce Sebastian Skoczeń, odtwórca roli Władysława Jagiełły w serialu TVP "Korona królów. Jagiellonowie", który zaliczył świetne otwarcie na telewizyjnym ekranie.

Serial "Korona królów. Jagiellonowie", emitowany od końca grudnia przez TVP, cieszy się wielką popularnością. Pierwsze trzy odcinki oglądało średnio 1,5 mln widzów, więc o ponad pół miliona więcej niż początkowe części czwartego sezonu "Korony królów", pokazywanego jesienią 2020 roku.

W postać króla Władysława Jagiełły wcielił się Sebastian Skoczeń, który opowiedział w Trójce o swoich przygotowaniach do tej roli. – Na pewno musiałem troszkę przygotować się mentalnie, odświeżyć swoją wiedzę maturalną. Poczytałem trochę książek, przede wszystkim "Polskę Jagiellonów" Jasienicy.

Miecz i długie włosy

Aktor docenił też pracę swoich kolegów po fachu, którzy towarzyszyli mu na planie serialu. – Tak naprawdę to moi szanowni koledzy i koleżanki "zrobili mi" tego króla. To oni grali szacunek i respekt przed władcą, a ja dzięki temu mogłem skupić się na graniu człowieka z jego różnymi barwami.

Namacalnymi pozostałościami po roli Władysława Jagiełły są długie włosy, które Skoczeń nosi do dziś, oraz… wielki miecz, który aktor dostał od serialowej ekipy na 40. urodziny.

Serial "Korona królów. Jagiellonowie" pokazywany jest od 26 grudnia na antenie telewizyjnej Jedynki. Łącznie ma liczyć 125 odcinków. Jak zapewnił rozmówca Michała Żołądkowskiego, warto poświęcić uwagę tej produkcji. – Jest to serial opowiadający o naszej pięknej, zawiłej historii, którą warto znać, bo z niej się wywodzimy. A oprócz tego, powiem nieskromnie: to jest bardzo dobry serial – zapewnił Sebastian Skoczeń.


Posłuchaj

5:48
Sebastian Skoczeń o nowym serialu TVP (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj też: 

Sebastian Skoczeń o głównej roli w "Koronie Królów. Jagiellonowie"/Trójka Program 3 Polskiego Radia

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Michał Żołądkowski
Gość: Sebastian Skoczeń (aktor)
Data emisji: 12.01.2023
Godziny emisji: 12.43

kc

 


 

Polecane