Władysław Kosiniak-Kamysz o nowelizacji ustawy o SN: nie poprzemy wniosku o odrzucenie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że jego ugrupowanie nie zagłosuje za odrzuceniem w pierwszym czytaniu nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Taki wniosek spodziewany jest ze strony Konfederacji.

Na antenie Programu 3 Polskiego Radia Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że w imię polskiej racji stanu opozycja jest gotowa pracować nad proponowaną nowelizacją.

- Jeżeli dziś rozpoczną się prace nad ustawą, to padnie wniosek o odrzucenie w pierwszym czytaniu, zgłoszony nie przez nas, ale przez Konfederację, i my tego wniosku nie poprzemy – podkreślił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Szef PSL przyznał, że opozycja współpracuje w sprawie poprawek nad tą nowelizacją, by, jak przekonuje, "ustawa była jak najlepsza i wypełniała zasady praworządności i gwarantowała odblokowanie środków z UE".

Pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym zaplanowane jest w Sejmie na dzisiaj. Zgodnie z projektem sprawy dyscyplinarne środowiska sędziowskiego miałby rozstrzygać Naczelny Sąd Administracyjny. Oznacza to, że utworzona niedawno Izba Odpowiedzialności Zawodowej Sądu Najwyższego straci uprawnienie do orzekania w sprawach sędziów.

Posłuchaj

12:29
Władysław Kosiniak-Kamysz o nowelizacji ustawy o SN: nie poprzemy wniosku o odrzucenie (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
ProwadzącaBeata Michniewicz
Gość: Władysław Kosiniak-Kamysz (przewodniczący PSL)
Data emisji: 11.01.2023
Godzina emisji: 08.45

pp/kor/gs

Polecane