Karol Rabenda o mijającym roku: nic nie wpłynęło na niego bardziej niż wojna na Ukrainie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Ciężko znaleźć coś, co wpływało bardziej na 2022 rok niż wojna. Wszelkie spory polityczne powinny w takiej sytuacji schodzić na dalszy plan - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Karol Rabenda, wiceminister aktywów państwowych.

Rosyjska agresja na Ukrainie, która rozpoczęła się w 24 lutego, zdominowała niemal wszystkie sfery życia społecznego w całej Europie. Wojna za naszą wschodnią granicą szczególnie dała się odczuć w naszym kraju. Politycy zgodnie podkreślają, że trudno znaleźć dziedzinę, na którą nie wpłynąłby konflikt na Ukrainie.

Skutki wojny

Karol Rabenda zapytany w Polskim Radiu o podsumowanie mijającego roku powiedział, że wojna na Ukrainie spowodowała zmiany w każdej sferze życia. - To był kolejny trudny rok. W poprzednich latach mierzyliśmy się z tym, co przyniosła pandemia. Wojna na Ukrainie spowodowała, że od wielu miesięcy jesteśmy w kryzysie energetycznym, który może przekładać się na kryzys gospodarczy - ocenił.

- Wojna w zasadzie definiuje wszystko to, co się dzieje w gospodarce od miesięcy. Mieliśmy niespotykane skoki cen źródeł energii, które przełożyły się na inflację - dodał.

Wiceminister podkreślił, że rosyjska agresja stwarza także zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski. Jego zdaniem cała klasa polityczna powinna zjednoczyć się dla zapewnienia Polsce bezpieczeństwa. - Ciężko znaleźć coś, co wpływało bardziej na 2022 rok niż wojna. Wszelkie spory polityczne powinny w takiej sytuacji schodzić na dalszy plan. Wszyscy powinniśmy dążyć do tego, żeby potencjalne zagrożenie dla Polaków minimalizować - powiedział.

Czytaj także:

Posłuchaj

14:16
Karol Rabenda m.in. o mijającym roku (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: "Salon polityczny Trójki"
Prowadzący: Bartłomiej Graczak
Gość: Karol Rabenda (wiceminister aktywów państwowych)
Data emisji: 30.12.2022
Godzina emisji: 8.44

dz/kor

Polecane