Snowboarding – nie tylko sport, ale też styl życia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Snowboarding – nie tylko sport, ale też styl życia
Snowboarding to zdaniem wielu wyjątkowy sportFoto: shutterstock/Ipatov

Choć uznawany jest za sport ekstremalny, snowboarding wcale nie jest taki niebezpieczny, jak może się wydawać. Już za niewielkie pieniądze można rozpocząć przygodę, która ma szansę zmienić się w styl życia.

W porównaniu z nartami deska snowboardowa – przynajmniej na początku – jest dość trudna do okiełznania. Związane razem nogi i nienaturalna pozycja nastręczają sporo kłopotów mało doświadczonym snowboardzistom. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy się zrażać do tego sportu. Od czego zacząć jego uprawianie? – Na początku najlepiej poprosić jakiegoś znajomego lub wynająć instruktora, który pokaże podstawy – radzi dwukrotny olimpijczyk Oskar Kwiatkowski.

Wbrew pozorom snowboard nie należy do drogich sportów, nie ma też większego problemu z dostępnością sprzętu. Deskę dla początkujących można kupić za mniej więcej 1000-1500 złotych. Jednak – jak ostrzega Kwiatkowski – "z czasem, kiedy umiejętności będą rosły, sprzęt będzie musiał za nami nadążać". A to oznacza dodatkowe wydatki.

Bezpieczny, choć ekstremalny

Co ważne, tras snowboardowych nie trzeba koniecznie szukać za granicą. Można je bez trudu znaleźć na Podhalu. – Jest wiele ciekawych górek w Polsce, gdzie można rozłożyć slalom gigant i pojeździć – zapewnia gość audycji "Zapraszamy na weekend"

Snowboard to nie tylko ruch na świeżym powietrzu, ale cały styl życia, utożsamiany na ogół z luzem i radością. Trzeba jednak pamiętać, że jest to sport zaliczany do kategorii "ekstremalnych", dlatego przy jego uprawianiu warto zachować wszelkie środki ostrożności. – Ja bym jednak powiedział, że jest dosyć bezpieczny, gdy się jeździ na tyle, na ile ma się kontrolę nad sprzętem – mówi Kwiatkowski.

Reasumując: jeśli ktoś lubi dobrą zabawę z odrobiną adrenaliny, jazda na snowboardzie to świetny wybór na zimowy czas!


Posłuchaj

3:21
Snowboarding – więcej, niż sport (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Piotr Firan
Autor materiału reporterskiego: Mateusz Warianka
Data emisji: 23.12.2022
Godziny emisji: 11.144

kc/kor


Polecane