Kobiety utrzymują porządek na świecie. Jan Nowicki w Trójce [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kobiety utrzymują porządek na świecie. Jan Nowicki w Trójce [POSŁUCHAJ]
Jan Nowicki w rozmowie z Katarzyną StoparczykFoto: W. Szemik

Nie żyje Jan Nowicki, wybitny aktor, wspaniała osobowość artystyczna, ikona kultury. Artysta zmarł dziś w wieku 83 lat. Ponad dwa lata temu, w marcu 2020 roku, mieliśmy szczęście gościć go na antenie Trójki. W programie Katarzyny Stoparczyk mówił o miłości, kobietach, swoim aktorstwie i psach. Ale także o życiowych wyborach, stosunku do śmierci i wiary.

– Nie umiem i nie lubię kłamać, zwłaszcza jeśli rzecz dotyczy czegoś tak szczególnego i pięknego jak miłość – mówił Jan Nowicki w marcu 2020 roku w audycji "Myślidziecka 3/5/7". Opowiadał m.in. o tym, jakie znaczenie mają dla niego cynie – kwiaty, którymi obsypywała go ukochana mama. Nie miała zbyt wiele, zrywała więc kwiaty i w ten sposób okazywała małemu synkowi swoje uczucie do niego. 

Artysta w rozmowie z Katarzyną Stoparczyk opowiadał jednak nie tylko o miłości: – Byłem gładkim kąskiem do schrupania. W każdej dziedzinie nieprawdopodobnie ceniłem sobie wolność, dlatego nigdy nie byłem wzorcowym partnerem, świetnym ojcem, nie byłem nawet dobrym aktorem – oceniał bardzo samokrytycznie.

Opowiadał także o swoim stosunku do życia w najróżniejszych jego przejawach. – Lubię duże samochody, może dlatego, że mają coś z domu. Jednak wiatru dużego nie lubię, bo sprowadza do mnie lęk. Psy kocham wszystkie, ale najbardziej te małe. Dobrze, jak wychylają nos spod kołdry i są nieustraszone – podkreślał Jan Nowicki.


Posłuchaj

47:02
Jan Nowicki gościem Katarzyny Stoparczyk (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Jan Nowicki (aktor, pedagog, reżyser, pisarz, felietonista)
Data emisji: 7.03.2020 r.
Godzina emisji: 8.09

mk/pr/kor

Polecane