Komisja śledcza ws. afery podsłuchowej. Włodzimierz Czarzasty: poprzemy ten wniosek

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Komisja śledcza ws. afery podsłuchowej. Włodzimierz Czarzasty: poprzemy ten wniosek
Włodzimierz CzarzastyFoto: PR

- Ci, którzy nie będą głosowali za powołaniem komisji ws. afery podsłuchowej, są winni, a ci, którzy będą za tym głosowali, chcą po prostu wyjaśnienia - powiedziała w "Salonie politycznym Trójki" Włodzimierz Czarzasty, lider Nowej Lewicy. 

Klub Koalicji Obywatelskiej złożył w Sejmie wniosek o powołanie komisji śledczej w sprawie tzw. afery podsłuchowej, obejmujący okres od 1 lipca 2013 r. do 20 października 2022 r. 

"Poprzemy ten wniosek"

W Programie 3 Polskiego Radia Włodzimierz Czarzasty zapytany o to, czy w klubie Lewicy będzie prowadzona dyskusja na temat poparcia tej inicjatywy, przyznał, że "już się ona toczy". - Generalnie większość klubu, a nawet cały klub jest za poparciem powołania komisji śledczej ws. afery podsłuchowej - powiedział Włodzimierz Czarzasty. 

Podkreślił, że "na roztrząsanie nieudolności, świństwa i zakłamania zawsze jest dobry czas". - Uważam, że czas jest dobry. Trzeba rozmawiać, a jeżeli nie będzie efektów do końca tej kadencji, można powtórnie powołać komisję w następnej - dodał. 

- Ciekawią mnie różne rzeczy w ramach tej komisji. Po pierwsze nieudolność służb w momencie, kiedy ludzie byli podsłuchiwani, w tym ministrowie, konstytucyjni ministrowie. Po drugie nieumiejętność służb zapisu, aby tę sprawę wyjaśnić - powiedział gość Trójki. 

Dodał, że w tym momencie został dołożony nowy wątek w tej sprawie, w który "absolutnie nie wierzy", dotyczący brania łapówki. 

- Ci, którzy nie będą głosowali za powołaniem tej komisji, są winni, a ci, którzy będą głosowali za, chcą po prostu wyjaśnienia - mówił Włodzimierz Czarzasty. 

Czytaj więcej:

Posłuchaj

13:21
Włodzimierz Czarzasty: poprzemy wniosek o powołanie komisji śledczej ws. afery podsłuchowej (Salon Polityczny Trójki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Beata Michniewicz
Gość: Włodzimierz Czarzasty, lider Nowej Lewicy
Data emisji: 24.10.2022
Godzina emisji: 8.45

nj/kor

Polecane