Specjalna taryfa na prąd dla przedsiębiorców. Buda: takich rozwiązań nie było od czasu wejścia do UE

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Taryfa na prąd dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców będzie regulowana. Czegoś takiego nie było od czasu wejścia do UE. Obejmuje ona 95 proc. przedsiębiorców – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii.

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że w przyszłym tygodniu rząd przedstawi szczegóły propozycji specjalnej taryfy, która ma ochronić samorządy, podmioty wrażliwe oraz małe i średnie firmy przed wielokrotnymi podwyżkami cen energii elektrycznej.

Minister Buda w rozmowie z Bartłomiejem Graczakiem przyznał, że "taryfa na prąd dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców będzie regulowana". – Czegoś takiego nie było od czasu wejścia do UE. Obejmuje ona 95 proc. przedsiębiorców. Nie czekamy na decyzję KE, bo wiele biznesów jest zagrożonych wysokimi cenami – mówił minister rozwoju i technologii.

– Podwyżki będą, ale te sześciokrotne i ośmiokrotne nie powinny nikogo dotknąć. Państwo bierze na siebie większość podwyżek. Staramy się zniwelować wszystkie powody podwyżek energii – zauważył Buda.

"Chcemy współdziałać z samorządami"

Gość Polskiego Radia przyznał, że rząd chce "wspólnie działać z samorządami i załatwić problem wysokich cen dla dobra mieszkańców". Polityk odniósł się także do zapowiedzianego protestu przedsiębiorców i krytycznych słów prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który zapowiedział swoją obecność na proteście.

– Głos Trzaskowskiego nie jest wyznacznikiem słów samorządów, bo w jego działaniach dominuje polityka, a nie kwestie samorządu. Politycy PO nie chcą pomóc mieszkańcom, aby zrobić na złość PiS, nie chcą oni współpracować z rządem – dodał.


Posłuchaj

12:06
Specjalna taryfa na prąd dla przedsiębiorców. Buda: czegoś takiego nie było od czasu wejścia do UE (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+
 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii
Data emisji: 07.10.2022
Godzina emisji: 8.45

dn/koz/pr/kor

Polecane