Tusk mówi o "aborcji na życzenie". Bielan: na jedną listę opozycji nie ma szans

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Opozycja w jakimś stopniu się zjednoczy. Choć po słowach Donalda Tuskao aborcji na życzenie na wspólną listę opozycji nie ma szans – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Adam Bielan.

Donald Tusk zadeklarował, że każdy, kto będzie na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej, musi popierać kwestię "aborcji na życzenie". Słowa te wywołały oburzenie i obawy, że wielu polityków może całkowicie zrezygnować z kandydowania. 

Wybory parlamentarne

Zdaniem Adama Bielana deklaracja ta pozbawia opozycję szans na wspólną listę.  Tylko wspólne listy Zjednoczonej Prawicy mają szansę wygrać z opozycją, która w jakimś stopniu się zjednoczy. Choć po słowach Donalda Tuska o aborcji na życzenie na wspólną listę opozycji nie ma szans  stwierdził europoseł.

Bielan odniósł się także do pozycji Zjednoczonej Prawicy przed rozpoczynającą się kampanią wyborczą. 

 Mamy największą wojnę od czasów II wojny światowej, mamy gigantyczny kryzys uchodźczy, mamy ogólnoświatowy kryzys energetyczny, więc tych plag, które spadły na całą Europę, jest dużo. Tylko zjednoczeni mamy szansę na zwycięstwo  powiedział gość Trójki.  W najbliższych miesiącach musimy po prostu dobrze rządzić. Wyborcy rozliczą nas z naszego rządzenia  dodał, stwierdzając, że walka z kryzysem w najbliższym czasie będzie decydująca dla pozycji przed wyborami parlamentarnymi. 

Adam Bielan poruszył kwestię reparacji wojennych oraz walki z kryzysem energetycznym na poziomie Unii Europejskiej. 


Posłuchaj

14:20
Adam Bielan: na jedną listę opozycji nie ma szans (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+
***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Adam Bielan (europoseł PiS)
Data emisji: 7.09.2022
Godzina emisji: 8.45

as

Polecane