W Bieszczady! Ustrzyki Dolne i Korona Ustrzyckich Gór

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
W Bieszczady! Ustrzyki Dolne i Korona Ustrzyckich Gór
Rynek w Ustrzykach DolnytchFoto: Shevchenko Andrey/shutterstock

Zainteresowanie Bieszczadami rośnie z roku na rok. Wciąż można znaleźć tam miejsca zachwycające dzikością i pierwotnym urokiem. Gdzie warto się wybrać i co zobaczyć? - O tym w cyklu podróżniczym "W Polskę" opowiedział Jacek Frentzel i jego gość. 

Bieszczadzkie wędrówki możemy zacząć w Ustrzykach. – Nie dość, że miasto ulokowane jest w ciekawym położeniu, to jeszcze otoczone jest pięknymi górami. Przyjazd w Bieszczady to wspaniałe możliwości dla rodzin z dziećmi. Przedgórze bieszczadzkie traktowane jest inaczej niż wysokie góry. Mamy więc możliwość zwiedzania i chodzenia po niewysokich terenach – mówił w Trójce Jacek Łeszega z Bieszczadzkiego Centrum Turystyki.

– Bieszczady, mimo że niskie, mają swoje wymagania. Korona Ustrzyckich Gór to pięć szczytów. Wszystkie połączone są szlakami. Cała trasa to około 32 kilometry. Na każdy ze szczytów można jednak wejść osobno – zachęcał.

Górskie wycieczki dla małych i nieco większych 

– Jeśli planujemy wybrać się na wspinaczkę, możemy podzielić ją na etapy z bazą wypadową w Ustrzykach. Góry nie są wysokie, ale trasy wymagające. Najlepiej podzielić sobie trasę i aktywnie wypocząć w Bieszczadach całą rodziną. Z reguły proponujemy podział na trzy dni – wyjaśnił. 

– Oczywiście zdarzają się zdobywcy wszystkich szczytów naraz oraz biegacze. Chcemy jednak, by Korona była przyjazna rodzinom z dziećmi. W tej chwili mamy około ośmiuset zdobywców. Trasa Koroną Gór zdobywa coraz większą popularność. Pamiętajmy, że to nie tylko góry, ale też historia i etnografia. Schodząc do poszczególnych miejscowości, możemy odwiedzać cerkwie, cmentarze i przydrożne krzyże – mówił gość Trójki. 

Posłuchaj

5:45
W Bieszczady! Ustrzyki Dolne i Korona Gór ustrzyckich (W Polskę/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Czytaj także:

Bieszczady od zawsze przyciągały osoby poszukujące wolności i artystów, co swoje początki miało w latach 70. Po wojnie teren był niezamieszkany, a ziemia leżała odłogiem. W ostatnich latach Bieszczady stały się bardziej popularne i na połoninach można spotkać coraz więcej turystów. Miejsce jest bardzo przyjazne dla wszystkich ceniących sobie aktywny odpoczynek oraz dla rodzin z dziećmi. 

Bieszczadzkie Uroki - Bieszczady/Solina/Cisna/Przysłup/Bieszczadzki Park Narodowy//4K

***

Tytuł audycji: Trójka przed południemW Polskę
Autor cyklu: Jacek Frentzel
Gość: Jacek Łeszega (Bieszczadzkie Centrum Turystyki)
Data emisji: 04.08.2022
Godziny emisji: 9.31

Polecane