Marvel ujawnił swoje plany: dwa filmy o Avengersach w fazie VI MCU

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Marvel ujawnił swoje plany: dwa filmy o Avengersach w fazie VI MCU
Zwieńczeniem fazy VI MCU mają być filmy "Avengers: The Kang Dynasty" oraz "Avengers: Secret Wars"Foto: shutterstock.com

Do tej pory miało premierę 29 filmów należących do MCU (Marvel Cinematic Universum – Filmowe Universum Marvela) i podzielonych na cztery fazy. Ostatni, zamykający IV fazę będzie miał premierę jesienią. Jednak Marvel nie zwalnia tempa: jeszcze nie zaczęła się faza V, a już pojawiła się zapowiedź tego, co zobaczymy w fazie VI: będą to m.in. dwa filmy o Avengersach.

  • MCU jest najlepiej zarabiającą franczyzą filmową na świecie: dotychczas 28 filmów (bez "Thor: Miłość i grom") zarobiło łącznie ponad 26,6 miliarda dolarów!
  • Zwieńczeniem fazy VI MCU mają być filmy "Avengers: The Kang Dynasty" oraz "Avengers: Secret Wars", a ich premiera jest przewidziana na rok 2025

Sześć faz, dwie sagi

– Przyjęło się, że wszystkie te filmy superbohaterskie dzieli się na tzw. fazy. Fazy, czyli zbiory konkretnych filmów, wieńczące się jakimś dużym, szczególnie wystawnym kinowym wydarzeniem – tłumaczy dr hab. Tomasz Żaglewski z Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa Uniwerstytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. – Włodarze Marvela myślą, aby w najbliższym czasie podtrzymać zainteresowanie tą marką, oferując nam kolejne fazy: piątą i szóstą – wskazuje.

Pierwsze trzy fazy tworzyły tzw. "Sagę nieskończoności". Kończąca się właśnie faza IV, faza V, której filmy będą miały premiery w latach 2023-2024 oraz zapowiadana faza VI tworzą "Sagę Multiversum". – To saga związana z wieloświatem: światami alternatywnymi i równoległymi, gdzie mamy różne wersje różnych postaci – wyjaśnia sposób funkcjonowania MCU Adam Siennica z portalu filmowego.

Nowe fazy, nowy złoczyńca

W "Sadze Multiversum" pojawi się nowy złoczyńca: następca Thanosa, który był głównym złoczyńcą w "Sadze nieskończoności". – Nazywa się Kang Zdobywca, dopiero się przedstawi i pokaże, na co go stać, jakie ma motywacje. Jest wieloma postaciami z równoległych światów – opowiada Adam Siennica. – Kang to postać absolutnie ikoniczna dla fanów komiksów Marvela. Jest też o tyle ciekawą postacią, że jest bardzo mocno komiksowo związany z ideą podróży multiwersalnych, czyli podróży pomiędzy różnymi wariantami konkretnych historii i konkretnych momentów w historii komiksów Marvela – dodaje dr Żaglewski.

Przeczytaj także


Najnowszym filmem należącym do MCU jest "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu", który kończy fazę IV. Jego światowa i polska premiera zapowiedziana jest na 11 listopada 2022 roku.

Marvel Studios' Black Panther: Wakanda Forever | Official Teaser/YouTube Marvel Entertainment


Posłuchaj

3:42
Marvel zapowiada nowe filmy z Avengersami (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Autor materiału reporterskiego: Józef Niewiarowski
Data emisji: 26.07.2022
Godzina emisji: 14.40

pr

Polecane