Dopłaty do węgla. Grzegorz Schetyna: musimy mieć gwarancje, że te pieniądze trafią do ludzi

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dopłaty do węgla. Grzegorz Schetyna: musimy mieć gwarancje, że te pieniądze trafią do ludzi
Grzegorz SchetynaFoto: PR

– Poprzemy każdą ustawę, która jest korzystna dla obywatela, ale musimy mieć gwarancje, że te pieniądze trafią do ludzi i będą mogli oni kupić węgiel – mówił w Programie 3 Polskiego Radia o projekcie ustawy ws. dodatku węglowego Grzegorz Schetyna, poseł Koalicji Obywatelskiej.

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy ws. dodatku węglowego. Jego wysokość wyniesie 3 tys. zł i będzie on przysługiwał gospodarstwom domowym, w których źródłem ogrzewania są piece na węgiel. Minister Anna Moskwa poinformowała również, że "996,60 zł zostanie zlikwidowane i zastąpione 3 tys. bezpośredniego wsparcia w dodatku węglowym".

Zdaniem Grzegorza Schetyny "rząd jest pogrążony w chaosie". – Poprzemy każdą ustawę, która jest korzystna dla obywatela, ale musimy mieć gwarancje, że te pieniądze trafią do ludzi i będą oni mogli kupić węgiel. Poprzednie miesiące zostały zmarnowane – mówił były szef PO.

Gość Polskiego Radia przyznał, że "wszystkie rządy w UE muszą dbać o energetyczny miks". – KE rekomenduje oszczędzanie energii, bo przyjdą ciężkie czasy. Przed rosyjską agresją rząd nic nie zrobił, nie przygotowano się do tego, czym zastąpić rosyjski węgiel  dodał.


Posłuchaj

14:49
Zdaniem Grzegorza Schetyny "rząd jest pogrążony w chaosie" (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+
***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Grzegorz Schetyna (poseł Koalicji Obywatelskiej)
Data emisji: 21.07.2022
Godzina emisji: 8.45

dn

Polecane