Przed Ambrożym Kleksem czas na Macieja Tomskiego. Tomasz Kot o roli w filmie "Wyrwa"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Przed Ambrożym Kleksem czas na Macieja Tomskiego. Tomasz Kot o roli w filmie "Wyrwa"
Tomasz KotFoto: PAP/Archiwum Kalbar

W ostatnich tygodniach media obiegła informacja, że Tomasz Kot wcieli się w Ambrożego Kleksa w nowej ekranizacji "Akademii Pana Kleksa" w reżyserii Macieja Kawulskiego. Jednak zanim to nastąpi, aktora zobaczymy w innej adaptacji. O Macieja Tomskiego roli w filmie "Wyrwa", opartym na powieści kryminalnej Wojciecha Chmielarza, Tomasz Kot opowiedział w audycji "Fajny film".

Tomasz Kot w ekranizacji kryminalnego bestsellera Wojciecha Chmielarza

Jeszcze do niedawna polscy widzowie zastanawiali się, kto zostanie nowym Ambrożym Kleksem w nowej ekranizacji bajki dla dzieci Jana Brzechwy i tym samym zastąpi legendarnego Piotra Fronczewskiego, który po raz pierwszy wcielił się w postać czarodzieja w 1983 roku. Wśród typowanych aktorów znaleźli się m.in. Maciej Musiałowski oraz Rafał Zawierucha, jednak dziś już oficjalnie wiadomo, że w roli tytułowej w nadchodzącej produkcji Macieja Kawulskiego pojawi się Tomasz Kot, jeden z najpopularniejszych, także za granicą, polskich aktorów.

Premiera nowej ekranizacji "Akademii Pana Kleksa" czeka nas dopiero w 2024 roku. Zanim to jednak nastąpi, Tomasza Kota będziemy mogli oglądać jako Macieja Tomskiego w filmie "Wyrwa", ekranizacji powieści kryminalnej Wojciecha Chmielarza pod tym samym tytułem. Za kamerą stanął Bartosz Konopka, autor takich filmów jak "Krew Boga", "Sztuka znikania" czy "Lęk wysokości".

– Kiedy rok temu siedziałem w pandemicznym letargu, nagle pojawiła się propozycja "Wyrwy" i pracy z Bartkiem. Bardzo podobała mi się "Krew Boga" i pomyślałem, że trzeba się spotkać. Dostałem książkę z przepiękną dedykacją od Wojtka i była ona dla mnie prawdziwym zaskoczeniem – mówił Tomasz Kot w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim.

Najczęściej czytane

Tomasz Kot o scenariuszu filmu "Wyrwa": nie wszystkie wątki są rozwinięte, ale jest bardzo ciekawie

"Wyrwa" Wojciecha Chmielarza to historia Macieja Tomskiego, który po śmierci żony w wypadku samochodowym zostaje sam z dwiema córkami. Bohater nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała mu, że jedzie na delegację pod Kraków. A gdy na jej pogrzebie pojawia się tajemniczy mężczyzna, Maciej zaczyna rozumieć, że Janina miała wiele sekretów… Pytania zaczynają się mnożyć, a tragedia Macieja zmienia się w skomplikowaną zagadkę.

Po "Wyrwie" Bartosza Konopki możemy spodziewać się napięcia i sensacji, bo film, poza interesującymi obserwacjami obyczajowymi, na pewno dostarczy nam emocji rodem z thrillera. – To bardzo dobrze napisany scenariusz. Oczywiście różni się od książki, bo film będzie trwał półtorej godziny i nie da się w nim wszystkiego przedstawić. Nie wszystkie wątki są rozwinięte, ale jest bardzo ciekawie – zapowiedział gwiazdor "Zimnej wojny". 

Na planie "Wyrwy" aktorowi będą towarzyszyć m.in. Karolina Gruszka, Grzegorz Damięcki, Maria Pakulnis, Olga Bołądź i Roman Garncarczyk.

Posłuchaj

3:39
Powstaje ekranizacja kryminalnego bestsellera Wojciecha Chmielarza "Wyrwa". Tomasz Kot gościem Trójki (Fajny film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Wojciech Chmielarz - "Wyrwa"/Rozmawiam, bo lubię.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Tomasz Kot (aktor filmowy, teatralny i telewizyjny)
Data emisji: 20.06.2022
Godzina emisji: 10.20

mat. promocyjne/kr

Polecane