"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy". W oczekiwaniu na serialową superprodukcję

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy". W oczekiwaniu na serialową superprodukcję
"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" - premiera serialu już 2 wrześniaFoto: Pixabay.com

Na początku wrześniu ma się odbyć premiera zapowiadanego od dawna, najdroższego w historii, serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy". W oczekiwaniu na premierę, w mediach społecznościowych twórcy superprodukcji prezentują nowe zdjęcia z planu. Czego możemy się spodziewać po tej produkcji? Na czym polega fenomen świata wykreowanego przez J.R.R. Tolkiena?

Tuż po wakacjach miłośnicy Hobbitów będą mogli po raz kolejny śledzić ich losy. Nad produkcją czuwa hiszpański reżyser Juan Antonio García Bayona i z pewnością czeka go nie lada wyzwanie.

Przebić Petera Jacksona 

– To jest bardzo droga produkcja, której koszt przekracza miliard dolarów. Hollywoodzką skalą przebije na pewno to, co zrobił Peter Jackson. A myślę, że nie jest łatwo go przebić, bo on też, robiąc swoją trylogię "Władca Pierścieni", wyznaczył nowe trendy: komercyjne, wizualne. Od premiery "Władcy Pierścieni" minęło już prawie dwadzieścia lat i to jest niesamowite, jak bardzo efekty specjalne i wizualne zmieniły się w tym czasie – mówi krytyk filmowy Łukasz Adamski.

Walka ze złem

Zarówno fabuła jak i zdjęcia serialu są na razie strzeżone, ale z pewnością nie zabraknie śledzenia losów bohaterów, którym przyszło zmierzyć się ze złem powracającym do Śródziemia – od najciemniejszych głębin Gór Mglistych, przez majestatyczne lasy Lindonu, aż po najdalsze zakątki mapy.

Lubimy to, co znamy

Serial z pewnością budzić będzie sentyment. – Lubimy powracać do tego, co znamy. I tak się dzieje w przypadku zapowiedzianej serii, opowiadającej o wydarzeniach, które miały miejsce przed tymi znanymi z ekranizacji filmowych. Na razie dostajemy bardzo pieczołowicie podsycane przez Amazona zainteresowanie nowo powstającym serialem, polegające na wypuszczaniu pojedynczych plakatów, które mają do oglądania zachęcać nie tylko fanów, ale również nowe osoby – zaznacza filmoznawczyni dr Małgorzata Bulaszewska z Uniwersytetu SWPS.


Posłuchaj

3:09
"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" - oczekiwanie na serial (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– To, co napisał Tolkien, jest ponadczasowe. Mamy tu też do czynienia z próbą sprzedania Tolkiena młodszym widzom wychowanym w epoce po "Grze o tron", czyli serialu, który zupełnie przemeblował kino fantasy, czy ogólnie telewizję, która bierze na tapet fantasy – dodaje Łukasz Adamski.

The Lord of the Rings: The Rings of Power – Teaser Trailer / Prime Video

***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Autorka materiału reporterskiego: Monika Suszek
Data emisji: 13.06.2022
Godzina emisji: 11.46

mk

Polecane