Krajowa Sieć Onkologiczna bliska ukończenia. Kraska: każdy będzie miał swojego opiekuna

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Krajowa Sieć Onkologiczna jest praktycznie gotowa. Wejdzie ona w życie 1 stycznia i każdy będzie miał swojego opiekuna, który poprowadzi go przez labirynt badań diagnostycznych – przyznał w Programie 3 Polskiego Radia Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.

Na Ukrainie trwa 99. dzień wojny. W środę premier Mateusz Morawiecki i minister aktywów państwowych Jacek Sasin wzięli udział w otwarciu miasteczka kontenerowego dla mieszkańców Borodzianki pod Kijowem, którzy stracili swoje domy w wyniku rosyjskiej inwazji.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przyznał, że "od początku konfliktu zbrojnego wysyłamy na Ukrainę wiele sprzętu medycznego – od sprzętu chirurgicznego i ambulansów po inkubatory dla nowo narodzonych dzieci". – Po naszej akcji ulotkowej i działaniach ukraińskich lekarzy matki z Ukrainy, które rodzą w Polsce, przekonują się do szczepień noworodków. Ta współpraca dała efekty – mówił polityk.

"Mamy dług w sprawach kardiologicznych i onkologicznych"

Gość Polskiego Radia zdradził, że "Krajowa Sieć Onkologiczna jest praktycznie gotowa. – Wejdzie ona w życie 1 stycznia i każdy będzie miał swojego opiekuna, który poprowadzi go przez labirynt badań diagnostycznych. Epidemia spowodowała, że mamy dług w sprawach kardiologicznych i chorób onkologicznych, który musimy jak najszybciej spłacać – powiedział.

Posłuchaj

13:10
Waldemar Kraska: Krajowa Sieć Onkologiczna jest praktycznie gotowa (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Waldemar Kraska (Wiceminister zdrowia)
Data emisji: 2.06.2022
Godzina emisji: 08.45

dn/kr

Polecane