Cymański: polityka to nie jest elegancki świat, padają straszne słowa

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Traktuję Zjednoczoną Prawicę jako całość. Dla mnie interes Solidarnej Polski czy PiS jest bardzo ważny, ale najważniejsze jest to, żeby kierunek zmian był kontynuowany – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Tadeusz Cymański. 

W wywiadzie dla poniedziałkowego wydania tygodnika "Sieci" szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział, że "w Prawie i Sprawiedliwości zwycięża przekonanie, że trzeba »odstrzelić« tych, którzy są nielojalni, którzy psują, szkodzą, podkładają nogi i rozpychają się". Terlecki dodał, że w PiS narasta atmosfera, że należy to "przeciąć". Jest też – jak relacjonował – opinia, że "w żadnym wypadku tych ludzi nie można wziąć na swoje listy".

– Uważam, że to nie pomaga sprawie, ale takie sygnały wypowiedzi są. Jakbyśmy mieli się tym przejmować, tobyśmy dawno się pokłócili – powiedział Tadeusz Cymański. 

Jak wskazał, przy nim nie padają słowa, że ktoś ma "dość Solidarnej Polski". Ocenił, że takie wypowiedzi mogą wynikać z braku doświadczenia. 

– Polityka to nie jest elegancki świat, nawet oficjalnie padają straszne słowa, a nieoficjalnie się różne rzeczy mówi – zauważył. Przyznał, że sam "nie jest niewiniątkiem".

– Rodzina się dogada  zapewnił, odnosząc się do Zjednoczonej Prawicy Inaczej to byłby dowód, że mamy jakiś syndrom samobójczych instynktów  dodał. 

Gość Trójki podkreślił, że "traktuje Zjednoczoną Prawicę jako całość".  Dla mnie interes Solidarnej Polski czy PiS jest bardzo ważny, ale najważniejsze jest to, żeby kierunek zmian był kontynuowany  wyjaśnił.

Cymański wyraził przekonanie, że także w sprawie Sądu Najwyższego uda się wypracować porozumienie. 


Posłuchaj

13:04
Tadeusz Cymański o tarciach w Zjednoczonej Prawicy (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Tadeusz Cymański (Solidarna Polska, wiceprzewodniczący klubu PiS)
Data emisji: 11.05.2022
Godzina emisji: 8.45

fc/kr

Polecane