Koncert "Chwała Ukrainie". Gest solidarności i wsparcia ukraińskich kobiet

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Koncert "Chwała Ukrainie". Gest solidarności i wsparcia ukraińskich kobiet
Jedną z gwiazd koncertu "Chwała Ukrainie. Dzisiaj Ukraina jest kobietą" będzie Justyna SteczkowskaFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Od jakiegoś czasu nad takim koncertem myślałem, pracowałem koncepcyjnie, namawiałem kolegów, żebyśmy jako artyści zamanifestowali swoją solidarność z Ukrainą w tych trudnych czasach - mówi Bolesław Pawica, reżyser charytatywnego koncertu "Chwała Ukrainie. Dzisiaj Ukraina jest kobietą", który dziś (25 kwietnia) odbędzie się na placu Piłsudskiego w Warszawie.

Koncert to wydarzenie poświęcone ukraińskim kobietom, które przebywają w Polsce, rozdzielone ze swoimi rodzinami. Wiele z nich potrzebuje wsparcia, nie tylko finansowego, ale także duchowego i psychicznego. 

25 kwietnia na warszawskim placu Piłsudskiego zaprezentują się gwiazdy z Polski i Ukrainy. Podczas wyjątkowego wydarzenia wystąpią m.in. Kasia Stankiewicz & Varius Manx, Małgorzata Ostrowska, Urszula, Andrzej Piaseczny, Justyna Steczkowska i Ania Rusowicz. 

Apokaliptyczna wizja

- Niedawno napisałam piosenkę, do której powstał teledysk z dosyć apokaliptyczną wizją dotyczącą uciekinierów. Niedługo później wybuchła wojna i sama przestraszyłam się tego, co zrobiliśmy - mówi Justyna Steczkowska.

Maksimum emocji

Z kolei Ania Rusowicz podkreśla, że "wolałaby, żeby nie było powodu do tego koncertu". - Ale jeśli już mamy zaśpiewać, to włóżmy w to maksimum emocji. Jeśli możemy wysyłać miłość w świat, zróbmy to za pomocą muzyki - podkreśla artystka, która podczas koncertu wykona utwór "Imagine" Johna Lennona.

Transmisja z Kijowa i Lwowa

Uczestnicy koncertu będą mieli okazję usłyszeć również ukraińskich artystów. Wśród nich: Numer 482, Probass&Hardi oraz Pikardyjską Tercję i Levoice z Oleksandrem Bozhykiem. Muzycy wystąpią na żywo z Kijowa i Lwowa. Zgromadzeni na placu Piłsudskiego usłyszą ich dzięki łączeniu live.

Posłuchaj

3:06
Trwają przygotowania do koncertu "Chwała Ukrainie. Dzisiaj Ukraina jest kobietą" (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Adam Sztaba i setka artystów

Podczas wyjątkowego koncertu będzie można usłyszeć również najnowszą kompozycję Adama Sztaby zatytułowaną "Mamy siebie". Utwór stanowi gest solidarności polskich artystów z narodem ukraińskim. Adam Sztaba zaprosił do współpracy ponad sto osób, które wspólnie wykonają utwór. To trzydziestu wokalistów, chóry TGD oraz Polskiego Radia, jak również trzydziestoosobowa orkiestra. 

Czytaj także:

"Chwała Ukrainie. Dzisiaj Ukraina jest kobietą"

Podczas koncertu "Chwała Ukrainie. Dzisiaj Ukraina jest kobietą" będzie można wesprzeć potrzebujących, którzy uciekli przed wojną. Jak podają organizatorzy, dokonanie wpłaty będzie możliwe za pomocą aplikacji BLIK, SMS-em lub bezpośrednio na specjalnie stworzone konto.

Mamy siebie - Music Against War / Adam Sztaba

Organizatorem wydarzenia jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Koncert został zaplanowany na poniedziałek 25 kwietnia. 

***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Autor materiału reporterskiego: Aleksander Piotrkowicz
Data emisji:
 25.04.2022
Godziny emisji: 9.31

mat. prasowe/zch/mk

Polecane