Wrocławski Teatr Lalek wspiera dzieci Ukrainy. Niecodzienne spektakle dla najmłodszych

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wrocławski Teatr Lalek wspiera dzieci Ukrainy. Niecodzienne spektakle dla najmłodszych
Przedstawienie pt. "Odd i Luna" we Wrocławskim Teatrze Lalek. Foto: Krzysztof Zatycki/Forum

Wrocławski Teatr Lalek przygotował przedstawienia z napisami i wprowadzeniem w języku ukraińskim. Wydarzenia adresowane są do najmłodszych, którzy wraz ze swoimi rodzicami przybyli do Polski z Ukrainy. Jakie trakcje czekają na nich we wrocławskim teatrze? 

– Jako teatr postanowiliśmy wesprzeć przybyłych z Ukrainy tym, co robimy na co dzień. Pierwszy spektakl będzie miał miejsce w najbliższą sobotę. Wystawimy sztukę pt. "Babcia na jabłoni". Przygotowujemy już napisy w języku ukraińskim. Będzie też wprowadzenie do spektaklu opowiedziane przez tłumacza. Chcemy, by nawet te młodsze dzieci, które nie umieją jeszcze czytać lub nie robią tego tak szybko, jak prowadzone są dialogi, miały wiedzę, o czym traktuje ta opowieść – mówił w Trójce Piotr Soroka z Wrocławskiego Teatru Lalek.

Zgłoszenia 

 Staramy się uruchomić i dotrzeć do ludzi wszystkimi dostępnymi kanałami. Wrocław jest świetnie skomunikowany jeśli chodzi o grupy pomocowe i osoby prywatne. Całe to środowisko bardzo silnie działa i wspiera uchodźców z Ukrainy. O naszych działaniach informujemy na stronach internetowych, w mediach społecznościowych oraz poprzez zwykle rozmowy z Polakami, którzy przyjmują pod swój dach przybyłych zza wschodniej granicy. Stawiamy przede wszystkim na bezśredni kontakt. Widzimy, że to działa. Na najbliższe sobotnie przedstawienie zostało jeszcze tylko dosłownie kilka wolnych miejsc – mówił w audycji "Trójka przed południem". 

"Babcia na jabłoni", "Calineczka", "Czarodziejski flet"

"Babcia na jabłoni" na przedstawienia adresowane dla dzieci powyżej pięciu lat. – Kolejne spektakle dedykowane będą widzom od pierwszego do trzeciego roku życia, czyi najmłodszym odbiorcom teatru. W tym przypadku będziemy mogli zaoferować znacznie więcej miejsc. Przedstawienia gramy specjalnie dla osób z Ukrainy  podsumował. W ramach inicjatywy wrocławskiego teatru zostaną wystawione takie tytuły jak m.in. "Calineczka" czy "Czarodziejski flet". 

Posłuchaj

5:08
Wrocławski Teatr Lalek wspiera dzieci Ukrainy. Niecodzienne spektakle dla najmłodszych (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Goście: Piotr Soroka (Wrocławski Teatr Lalek)
Data emisji: 16.03.2022
Godziny emisji: 11.37, 11.45

zch

Polecane