Wawel, Sukiennice i Kazimierz. Kraków wśród najpopularniejszych europejskich kierunków podróży

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wawel, Sukiennice i Kazimierz. Kraków wśród najpopularniejszych europejskich kierunków podróży
Bazylika Mariacka w KrakowieFoto: Mitzo/Shutterstock

Kraków, jako jedyne polskie miasto, znalazł się w rankingu najpopularniejszych europejskich kierunków podróży. Plebiscyt zorganizowany został przez jeden z największych internetowych serwisów turystycznych. Jak do tego zestawienia odnosi się miasto i sami turyści? 

  • Kraków jako jedyne polskie miasto znalazł się w prestiżowym rankingu dwudziestu pięciu kierunków polecanych turystom w Europie.
  • Stolica Małopolski została wyróżniona m.in. za życie kulturalne, zabytki oraz zaplecze gastronomiczne.
  • Jak podkreślają eksperci, to ogromne wyróżnienie dla miasta, szczególnie istotne w okresie radzenia sobie ze skutkami pandemii. 

Życie kulturalne, zaplecze gastronomiczne oraz zabytki. Te czynniki, zdaniem twórców rankingu, wyróżniają Kraków na tle Europy. Stolica małopolski znalazła się wśród dwudziestu pięciu najpopularniejszych europejskich kierunków turystycznych

– Cieszymy się z tego, że Kraków znalazł się w tym zestawieniu wśród tak uznanych marek jak Londyn, Paryż, Rzym czy Barcelona. Obecność w rankingu jest również niezwykle ważna w okresie odbudowy sektora dotkniętego skutkami pandemii – mówiła Anna Salamończyk-Mochel, p.o. prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. 

– Kraków to nie tylko stolica Małopolski. To też europejska stolica kultury gastronomicznej i kultury w ogóle. Cieszy nas, że jest dostrzegana przez turystów oraz ekspertów – dodała.

Atrakcje

– O pozycji Krakowa decyduje również mnogość atrakcji. Współczesna turystyka cechuje się tym, że pobyt powinien w turystach wzbudzać również pozytywne emocje. Tych nie brakuje w Krakowie. Odwiedzając miasto, można zarówno poczuć historię, jak i spotkać się ze współczesną życzliwością mieszkańców – powiedziała w Trójce Katarzyna Gondek, zastępca dyrektora Wydziału do spraw Turystyki Miasta Krakowa.

Czytaj także:

Według twórców rankingu stolica Małopolski przyciąga takimi miejscami i zabytkami jak Wawel, Rynek Główny, kościół Mariacki oraz Kazimierz. Jak wskazali turyści, miasto ukazuje unikatowe dziedzictwo, bogactwo historii oraz architektury. Na podium europejskiego rankingu znalazły się Londyn, wyspa Kreta oraz Rzym.

Posłuchaj

4:29
Wawel, Sukiennice i Kazimierz. Kraków wśród najpopularniejszych europejskich kierunków podróży (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Audycja: Pora na Trójkę
Prowadzi: Piotr Firan
Autorka materiału reporterskiego: Martyna Masztalerz
Data emisji: 09.02.2022
Godzina emisji: 8.19

Polecane