Polacy w Pekinie. Duże emocje i oczekiwanie na kolejne medale

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Polacy w Pekinie. Duże emocje i oczekiwanie na kolejne medale
Dawid Kubacki odbiera brązowy medal igrzysk olimpijskich w PekinieFoto: PAP/Grzegorz Momot

Nie mogło być inaczej – w ostatnim wydaniu "Sportowej Trójki pod księżycem" znów przenieśliśmy się na areny zimowych igrzysk olimpijskich. Komentowaliśmy z obecnym na miejscu Dariuszem Urbanowiczem aktualne występy naszych sportowców i słuchaliśmy ich wypowiedzi po startach.

Wracamy do – jak na razie – jedynego medalowego występu Polaka, oczywiście myślimy o Dawidzie Kubackim i jego trzeciej lokacie w niedzielnym konkursie na skoczni normalnej.

 Po bardzo trudnym sezonie naszych skoczków nareszcie przyszedł czas na radość. Choć Kamil Stoch nie zdobył medalu, to cieszymy się bardzo, tym bardziej, że Dawid Kubacki po pierwszej serii był ósmy. W drugiej skoczył bardzo dobrze, do tego było kilka potknięć rywali, co spowodowało, że znalazł się na podium  mówi Dariusz Urbanowicz i dodaje, że choć "Dawid Kubacki nie miał takich przebłysków jak jego koledzy, na przykład Piotr Żyła czy Kamil Stoch, to skakał konsekwentnie, bardzo równo". W audycji słyszymy także wypowiedź Dawida Kubackiego, z którym po ceremonii medalowej rozmawiał Bogusław Solecki. 

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 >>> pekin2022.polskieradio24.pl

Ze spraw aktualnych skupiamy się na występie naszych snowboardzistów w slalomie gigancie w rywalizacji równoległej. Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski zakończyli rywalizację na ćwierćfinałach, plasując się w pierwszej ósemce klasyfikacji generalnej – co jest niezłym rezultatem. 

Mówimy także o Marynie Gąsienicy-Daniel, która zajęła 8. miejsce w slalomie gigancie To jeden z najlepszych wyników polskiego narciarstwa alpejskiego w historii igrzysk olimpijskich. Dobre wyniki, miejsca w pierwszej dziesiątce, możemy policzyć na palcach jednej ręki, także wynik Maryny jest doskonały – podkreśla Dariusz Urbanowicz. – W porównaniu z takimi krajami jak Szwajcaria, Austria, Niemcy, Francja, Włochy, USA, Norwegia, Szwecja czy nawet Czechy i Słowacja, my jesteśmy biednymi kuzynami z egzotycznego kraju. Choć szacuje się, że 3-4 mln Polaków rocznie ma kontakt z nartami zjazdowymi, to ludzi, którzy trenują narciarstwo pod kątem obijania się o tyczki, ścigania się, jest naprawdę garstka – dodaje dziennikarz, który po zawodach rozmawiał z naszą narciarką alpejską.   

Pekin 2022: Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski czują niedosyt. "Apetyt rośnie w miarę jedzenia"

W "Sportowej Trójce pod Księżycem" słyszymy też wypowiedź biegacza narciarskiego Macieja Staręgi, który dzielnie, ale niestety bezskutecznie, walczył o półfinał. O swoich występach opowiadają również narciarki: Izabela Marcisz, Monika Skinder i Weronika Kaleta, a także biathlonista Grzegorz Guzik i saneczkarka Klaudia Domaradzka.

Rozmawiamy z Karoliną Bosiek, która zachorowała na COVID-19 tuż przed wylotem naszej reprezentacji do Pekinu. Na szczęście to nie przekreśliło jej szans na występ na igrzyskach. Po kilku negatywnych wynikach testów na obecność koronawirusa mogła dotrzeć do stolicy Chin z pewnym opóźnieniem, ale jest już na miejscu i trenuje z resztą naszych panczenistów

Pekin 2022: trener łyżwiarek o starcie sztafety. "Jej dyspozycja zadecyduje o wyniku" 

Zaglądamy także do gdańskiego zoo, by sprawdzić, co wspólnego z igrzyskami olimpijskimi mają zwierzęta. Przenosimy się za ocean i słuchamy, jak olimpijską rywalizację odbiera się w Stanach Zjednoczonych. Opowiada o tym nasz amerykański korespondent Jan Pachlowski, który wspomina również o zbliżającym się Super Bowl, czyli finale futbolowej ligi NFL. To zdecydowanie najważniejsze wydarzenie sportowe w USA. 


Posłuchaj

1:54:03
Pekin 2022. Jak na igrzyskach olimpijskich radzą sobie polscy sportowcy? (Sportowa Trójka pod Księżycem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Sportowa Trójka pod Księżycem
Prowadzą: Krzysztof ŁoniewskiDariusz Urbanowicz
Data emisji: 9.02.2022
Godzina emisji: 0.05

Polecane