Dzień pozytywnego myślenia. Jak dobrze nastroić się na cały dzień?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
 Dzień pozytywnego myślenia. Jak dobrze nastroić się na cały dzień?
Specjaliści przekonują, że oglądanie świata w kolorowych barwach ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Jak dodają, pozytywnego myślenia można się nauczyćFoto: Shutterstock

Naukowcy zauważają, że osoby pozytywnie nastawione do życia rzadziej cierpią na choroby serca czy wylewy. Jakie korzyści przynosi codzienne myślenie pozytywne? Czy można się go nauczyć? 

– Pozytywne myślenie wiąże się z pewnego rodzaju nastawieniem. Nie chodzi o to, by na siłę przekonywać się, że wszystko będzie dobrze. Optymizm to raczej wiara w to, że nawet jeśli nie będzie, damy sobie z tym radę – mówiła Monika Bosek-Kaczmarzyk, psycholog. 

– Tego typu myślenie zwiększa poziom naszego szczęścia i wiąże się z psychologią pozytywną. To nauka o tym, jak w skali oceniamy poziom naszego szczęścia oraz jak ten wynik podnosić. Dzięki niej możemy zrozumieć, jak być szczęśliwym – doprecyzowała Elżbieta Krokosz, coach.

Nauka bycia szczęśliwym 

– To jedna z umiejętności, które można nabyć. Idzie ona w parze z takimi czynnikami jak poczucie własnej wartości, pewność siebie czy pozytywne nastawienie do życia. Trzeba jedynie podjąć decyzję o chęci wykonania takiej pracy. Należy jednak pamiętać, że jest to proces długotrwały. Wymaga naszego zaangażowania i akceptacji uczuć – wyjaśniała psycholog.

Pół na pół

– Wielu z nas zakłada, że życie powinno być szczęśliwe w stu procentach. Trzeba zrozumieć, że nawet jeśli nie wszystko układa się tak, jak chcemy, ten etap również jest ważny i potrzebny. Dzięki niemu bardziej docenimy te lepsze chwile. Jeśli zaczniemy od założenia, że w życiu jest pół na pół, będzie nam znacznie lepiej – zaznaczyła Elżbieta Krokosz.

– Tak naprawdę nie mamy wpływu na rzeczy, które nam się przydarzają. Dużo niepokoju, złości i frustracji pochodzi z tego, że zbyt wiele uwagi poświęcamy na to, co dzieje się niezależnie od nas – dodała.

Czytaj także:

Szczęście drogą do sukcesu 

Poza mówieniem sobie, że będzie dobrze, musimy zrobić jeszcze coś, co pokaże nam, że tak się stanie. Dobre nastawienie do przyszłości wiąże się nie tylko z lepszym samopoczuciem, ale też tym, że zaczniemy osiągać w życiu więcej sukcesów. Nasze osiągnięcia pochodzą z tego, w co wierzymy. Możemy więc je sobie świadomie generować. Warto mieć odpowiednie przekonania – usłyszeliśmy.

Posłuchaj

4:40
Szczęście. Jak nastroić się pozytywnie? (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Piotr Firan
Autor materiału reporterskiego: Szymon Miron
Data emisji: 2.02.2022
Godzina emisji: 7.12

zch

Polecane