Biedroń o działaniach ws. Ukrainy: bez Niemców nie uda się rozwiązać tego konfliktu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Trzeba deeskalować ten konflikt, mądrze postępować, współpracować, szukać solidarności w krajach Europy Zachodniej, m.in. z Niemcami – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Robert Biedroń, współprzewodniczący Nowej Lewicy.

Polityk Nowej Lewicy był pytany o sytuację na Ukrainie i ocenę działań Polski wobec zaistniałej sytuacji.

 Postawa Polski jest bardzo bierna  ocenił, zaznaczając, że Polska miała wcześniej tradycję wspierania państw na wschodzie swoich granic. 

 Patrząc na prezydenturę Aleksandra Kwaśniewskiego, należy powiedzieć, że w sposób aktywny wspierał niepodległość Ukrainy, jeździł tam, miał świetne kontakty. Nie słyszałem o dobrych kontaktach prezydenta Dudy z prezydentem Ukrainy  stwierdził Biedroń.  Lech Kaczyński – kiedy było poważne zagrożenie konfliktu w Gruzji  tam pojechał. Do dziś jest bohaterem narodowym Gruzinów. Wspominają Lecha Kaczyńskiego jako męża stanu, który miał odwagę ich wspierać. Tego nie widać w dzisiejszej prezydenturze Andrzeja Dudy i nie widać za rządów PiS. Oni skapitulowali, jeśli chodzi o dyplomację europejską  dodał.

"Trzeba deeskalować"

Jak ocenił polityk, "trzeba deeskalować ten konflikt, mądrze postępować, współpracować, szukać solidarności w krajach Europy Zachodniej, m.in. z Niemcami"

 Bez Niemców nie uda się rozwiązać tego konfliktu  powiedział Biedroń. – Niemcy muszą uczestniczyć w tych rozmowach i w tym pakcie solidarnościowym i będą uczestniczyli. Uważam, że odegrają i muszą odegrać znaczącą rolę, ze względu na to, że po prostu są liczącym się krajem europejskim  stwierdził, dodając, że nowy rząd Niemiec z pewnością działa na rzecz deeskalacji.

 Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".  

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.


Posłuchaj

14:18
Rober Biedroń: trzeba deeskalować ten konflikt, mądrze postępować, współpracować, szukać solidarności w krajach Europy Zachodniej, m.in. z Niemcami (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytył audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Robert Biedroń (współprzewodniczący Nowej Lewicy)
Data emisji: 28.01.2022
Godzina emisji: 8.45

pg

Polecane