Paweł Zalewski gościem Programu 3 Polskiego Radia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Paweł Zalewski gościem Programu 3 Polskiego Radia
Poseł Polska 2050 Paweł ZalewskiFoto: PAP/Tomasz Gzell

Z posłem partii Polska 2050 porozmawiamy o aktualnych wydarzeniach społeczno-politycznych.

Z Pawłem Zalewskim porozmawiamy o wyborczych planach Polski 2050. Lider ruchu, Szymon Hołownia, ogłosił w ostatnich dniach "strategię zwycięstwa" złożoną z czterech elementów. Są to: depolaryzacja sceny politycznej, konferencja o przyszłości Polski, odwiedzenie każdej gminy oraz ofensywa w internecie. Hołownia zaprosił także pozostałych liderów opozycji - Donalda Tuska, Władysława Kosiniaka-Kamysza i Włodzimierza Czarzastego - do otwartych debat programowych.

Z zainteresowaniem ofertę Hołowni przyjęli przedstawiciele PSL i Nowej Lewicy. Wątpliwości ma jednak wiceszef PO Borys Budka. - My oczywiście jesteśmy otwarci na rozmowy i współpracę, natomiast polityka ma to do siebie, że najlepiej rozmawia się bez fleszy kamer, bo wtedy buduje się zaufanie, wtedy można rozmawiać merytorycznie - powiedział Budka. Dodał, że Platforma będzie z pewnością rozmawiać o współpracy z innymi partiami opozycyjnymi, jednak - jak zaznaczył - nie w świetle kamer. Naszego gościa dopytamy, jak stanowisko PO odebrali członkowie Polski 2050. 

Pawła Zalewskiego poprosimy także o komentarz do ostatniego sondażu, w którym ruch Szymona Hołowni uplasował się na trzeciej pozycji. Według Instytutu Badań Pollster największa szanse na wyborczą wygraną ma obecnie Zjednoczona Prawica (PiS i Solidarna Polska), na którą zagłosowałoby 32,81 proc. osób. Drugie miejsce przypadłoby Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna, Zieloni), która uzyskałaby 24,5 proc. głosów, a trzecie zajęłaby Polska 2050 z wynikiem 17,08 proc. To wzrost poparcia dla tego ugrupowania o 2,53 punkty procentowe.

***

Na "Salon polityczny Trójki" zapraszamy we wtorek (18 stycznia) o godz. 8.45. Audycję poprowadzi Beata Michniewicz.

Polecane