Lider PSL: ustawa covidowa to listek figowy, nie rozwiązuje problemu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Jak oświadczył w Programie 3 Polskiego Radia Władysław Kosiniak-Kamysz, proponowana ustawa covidowa pozwalająca pracodawcom weryfikować, czy pracownik zaszczepił się przeciw koronawirusowi, to "tylko i wyłącznie listek figowy". – Ta ustawa wiele nie daje – powiedział prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Sejmowa Komisja Zdrowia pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy o weryfikacji covidowej, złożony przez grupę posłów PiS. Znalazły się w nim zapisy, że pracodawca będzie mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID-19 lub o negatywnym wyniku testu albo też informacji o przebytej infekcji.

Ustawa covidowa. Władysław Kosiniak-Kamysz: to listek figowy

Według lidera PSL proponowana ustawa "wiele nie daje". – Nie wprowadza zachęt do szczepienia, ulg podatkowych, a taki pomysł zgłaszaliśmy, nie wyznacza terminów szczepienia dla wszystkich niezaszczepionych – oświadczył. Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił, że choć są to "proste rozwiązania", to "nawet takie poprawki nie zostały przyjęte" w projekcie.

Polityk jest zdania, że ws. szczepień można mówić o "gigantycznych zaniedbaniach rządu". – W ubiegłym roku zmarło pół miliona osób. 200 tys. mniej się urodziło. Sytuacja demograficzna jest dramatyczna. Mamy 100 tys. zgonów na COVID-19, a pewnie drugie tyle, może i więcej, z powodu COVID-u – wskazał.

Lider PSL: ministra zdrowia nie ma

– To tylko i wyłącznie listek figowy, a nie propozycja całościowego rozwiązania problemu i walki z pandemią – oświadczył Władysław Kosiniak-Kamysz. Skrytykował też ministra zdrowia. Jego zdaniem szef MZ zamiast "przedstawiać rozwiązania", jest "rzecznikiem koronawirusa, informującym o liczbie zgonów, o tym, ile jest zajętych respiratorów".

Według lidera ludowców Adam Niedzielski "nie był w stanie przekonać swojego kolegi z rządu do szczepienia nauczycieli", nie wpłynął też na odwołanie "kurator, która odpowiada za wychowanie i edukację i opowiada bzdury na temat szczepień".

Posłuchaj

13:38
Władysław Kosiniak-Kamysz: ustawa ws. weryfikacji covidowej niewiele zmienia, nie jest rozwiązaniem problemu (Salon Polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+
Najczęściej czytane

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Władysław Kosiniak-Kamyszprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego
Data emisji: 12.01.2022
Godzina emisji: 8.45

ms/kr

Polecane