Michał Wójcik: za wzrost cen energii i politykę klimatyczną odpowiada UE

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Dziś 60 proc. ceny energii to narzuty UE. Trzeba twardo rozmawiać z hipokrytami w Unii, ponieważ w sposób skandaliczny wykraczają oni poza ramy traktatów – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Wójcik, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W Programie 3 Polskiego Radia Michał Wójcik przyznał, że "trzeba twardo rozmawiać z hipokrytami w UE – w sposób skandaliczny wykraczają oni poza ramy traktatów". To nie klub gentlemanów, jak uważa minister ds. UE Konrad Szymański – zauważył.

Zdaniem polityka Solidarnej Polski "w UE dominuje hipokryzja". – Z jednej strony atakują nas, mówiąc o niepraworządności, a z drugiej strony szefowa KE Ursula von der Leyen nie odpowiedziała na list Zbigniewa Ziobro ws. relacji sędziów TSUE z urzędnikami KE – powiedział.

Gość Polskiego Radia przyznał, że "za wzrost cen i politykę klimatyczną odpowiada UE". – Dziś 60 proc. ceny energii to narzuty UE – mówił. Jak dodał "w kwestii praworządności to my mamy rację".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Posłuchaj

14:01
Michał Wójcik: za wzrost cen energii i politykę klimatyczną odpowiada UE (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Michał Wójcik (minister w KPRM)
Data emisji: 03.01.2021
Godzina emisji: 8.45

dn/kr

Polecane