Podróż bez ruszania się z miejsca. Mobilne Centrum Edukacji Turystycznej ruszyło w trasę

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Podróż bez ruszania się z miejsca. Mobilne Centrum Edukacji Turystycznej ruszyło w trasę
Mobilne Centra Edycji Turystycznej wykorzystują nowe technologie. Za ich pomocą uczestnicy zajęć mogą przenieść się w dowolne miejsce Polski i kontynuować wirtualną podróż.Foto: Shutterstock

Mobilne Centrum Edukacji Turystycznej ruszyło w drogę. Inicjatywa ma promować podróże i zachęcać do odkrywania najpiękniejszych zakątków naszego kraju. Wydarzenie adresowane jest do najmłodszych. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających?  

W trakcie zajęć organizowanych w ramach Mobilnego Centrum Edukacji Turystycznej można spróbować swoich sił na symulatorach rowerowych, wsiąść do prawdziwego kajaka czy sprawdzić wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Dzięki wirtualnej rzeczywistości i specjalnym okularom VR można również przenieść się też w dowolne miejsce w Polsce i zwiedzać jego turystyczne walory.

– To projekt o edukacyjny. Dzięki niemu młodzież może dowiedzieć się jak prawidłowo spakować plecak, w co powinna być wyposażona apteczka pierwszej pomocy oraz jak wsiadać do kajaka – mówił Sławomir Kieda, dyrektor Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Namiastka podróży

– Działanie, które rozpoczęły dwa ministerstwa przy pomocy Polskiej Organizacji Turystycznej to strzał w dziesiątkę. Szczególnie dla dzieci i młodzież z mniejszych miejscowości, które nie miały możliwości uczestniczenia w częstych wyjazdach. Poprzez takie mobilne centra będą mogły doświadczyć namiastki podróży. Kto wie, być może  w przyszłości przełoży się to na realną chęć zwiedzania – zauważył Mariusz Dudziński, burmistrz Tykocina.

W drogę! 

– To wspaniała inicjatywa. Cieszymy się, że możemy gościć centrum w naszym mieście. Z jego pomocą można bez trudu przenieść się w góry czy nad morze. Poprzez zabawę zachęcamy do zwiedzania naszego pięknego kraju. Póki co dzieci podróżują wirtualnie. Jestem przekonana, że część z nich będzie chciała urzeczywistnić to, co dziś widziała i namówi rodziców, by poznawać Polskę – powiedziała Maria Anna Frankowska, dyrektor Zespołu Szkolono-Przedszkolnego w Tykocinie.

Posłuchaj

3:11
Mobilne Centrum Edukacji Turystycznej ruszyło w drogę (Zapraszamy na weekend/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Zwiedzanie przy pomocy technologi

– Dzięki nowoczesnych technologiom, takim jak wirtualna rzeczywistość, jesteśmy w stanie przenieść się w dowolne miejsce i zapoznać się z jego walorami. Możemy zwiedzać każdy fragment naszego kraju nie ruszając się z miejsca – dodał Sławomir Kieda.

Mobilne Centrum Edukacji to nowoczesna, multimedialna przestrzeń pozwalającą na edukację poprzez zabawę. Atrakcje dostosowane są do dzieci w dwóch grupach wiekowych. Przestrzeń podzielona na strefy umożliwia korzystanie z aplikacji augmented reality, stołów multimedialnych i rozwiązań virtual reality. Podczas prowadzonych zajęć nie brakuje również tradycyjnych gier i zabaw.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Tomasz Miara
Autor materiału reporterskiego: Grzegorz Piłat 
Data emisji: 18.12.2021
Godzina emisji: 8.16

zch

Polecane