"Wiedźmin" – Tomasz Bagiński o pracy przy serialu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Wiedźmin" – Tomasz Bagiński o pracy przy serialu
Henry CavillFoto: mat. prasowe

Niebawem, bo już 17 grudnia, premiera drugiego sezonu serialu "Wiedźmin". Zrealizowany na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego, jest jedną z najbardziej wyczekiwanych, nie tylko w Polsce, produkcji filmowych. Kluczową osobą w tym projekcie jest Tomasz Bagiński, polski animator i reżyser nominowany do Oscara.


– Kiedy spotykamy się pierwszego dnia pierwszego sezonu, wtedy jeszcze nikt nikogo nie zna. Musimy się dograć, poznać, kim jesteśmy, jak pracujemy, jaką mamy wrażliwość, kto w jaki sposób odbiera daną historię. I to dotyczy właściwie każdego serialu – tłumaczy Tomasz Bagiński, producent wykonawczy. – Wchodząc w drugi sezon "Wiedźmina", mieliśmy już cały bagaż doświadczeń związanych z pierwszym sezonem: wiedzieliśmy, co się sprawdza, a co nie, zarówno od strony dramaturgicznej, jak i wizualnej. Tę wiedzę wykorzystaliśmy i myślę, że to widać już od pierwszego odcinka – wskazuje.


Posłuchaj

5:19
undefined
+
Dodaj do playlisty
+

WIEDŹMIN | GŁÓWNY ZWIASTUN/YouTube Netflix Polska


Andrzej Sapkowski jest jedną z najważniejszych osób dla całej produkcji "Wiedźmina": w końcu bez niego i jego pomysłów nic by się nie wydarzyło, a ten serial by nie powstał. Ale też Andrzej ma bardzo otwarte podejście do adaptacji i daje nam, twórcom serialu, bardzo dużą wolność. A to pozwala nam pokazać własne pomysły – przyznaje Trójkowy gość. – Także książki Andrzeja Sapkowskiego są bardzo ciekawe, bo niejako w ich strukturę jest wpisane przyzwolenie na ich adaptację. Bardzo wiele jest w nich bowiem o tym, że każdą historię można obejrzeć i opowiedzieć z różnych punktów widzenia – wyjaśnia.


Posłuchaj

5:19
Tomasz Bagiński o serialu "Wiedźmin" cz. 2 (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

Wiedźmin - sezon 2 | Oficjalny zwiastun/YouTube Netflix Polska


– Na poziomie struktury, historii rozwijamy to, co dostaliśmy od Andrzeja Sapkowskiego. Ale na pewno jest to sezon zrobiony z większym rozmachem: mogę obiecać więcej potworów, więcej walk, więcej emocji. Niespodzianek będzie też sporo – zapowiada Tomasz Bagiński, który, jak przyznaje, na planie "Wiedźmina" łącznie spędził już rok. A za kilka tygodni wraca do pracy nad trzecim sezonem serialu.


Posłuchaj

4:21
Tomasz Bagiński o serialu "Wiedźmin" cz. 3 (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

Tomasz Bagiński – Wiedźmin i inne projekty/YouTube Festiwal Fantastyki Pyrkon


Przeczytaj także


***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Marta Piasecka
Gość: Tomasz Bagiński (animator, reżyser, producent filmowy)
Data emisji: 14.12.2021
Godziny emisji: 11.16, 11.25, 11.34

pr

Polecane