Niepotrzebne materiały budowlane? Nie wyrzucaj! Oddaj! Projekt socjalny "Garść gipsu"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Niepotrzebne materiały budowlane? Nie wyrzucaj! Oddaj! Projekt socjalny "Garść gipsu"
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Africa Studio/Shutterstock.com

Wystarczy jedno spojrzenie w kierunku którejkolwiek z wiat śmietnikowych, by przekonać się jak wiele wyrzucamy jedzenia, ubrań, książek i mebli. Wyjątkiem nie są materiały budowlane. W Kołobrzegu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej ruszył projekt "Garść gipsu". Cel jest jeden – zebranie od mieszkańców niepotrzebnych materiałów budowlanych, które pozostały po remontach i przekazanie ich do potrzebujących.

woda butelka wody morze plaża 1200.jpg
Z Bałtyku do kranów. Świnoujście wprowadza innowacyjny projekt

Budowanie wspólnoty

Farby, pędzle, płyty gipsowo-kartonowe, rolki tapet – te po skończonym remoncie zazwyczaj lądują w piwnicy lub, od razu, wśród śmieci. Projektu socjalny "Garść gipsu" to pomysł pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołobrzegu.  

– Wyszli oni z założenia, że będziemy promować ideę dzielenia się różnymi rzeczami na terenie miasta Kołobrzegu. Wpadli na pomysł uruchomienia punktu wymiany, dzielenia się różnego rodzaju usługami. Jeżeli komuś zostaje troszeczkę materiałów budowlanych, może przynieść je do nas do magazynu, a ktoś, kto potrzebuje skorzystać z pomocy, może z tego skorzystać – wyjaśnia dyrektorka placówki Beata Augustyn. 


Posłuchaj

3:31
Warto się dzielić (także materiałami budowlanymi). Projekt socjalny "Garść gipsu" (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Warto się podzielić

Do wzięcia udziału w projekcie "Garść gipsu" zachęca się także tych, którzy mają do przekazania niewielkie ilości materiałów, np. jedną rolkę tapety. – Nie znamy potrzeb remontowych klientów, więc apeluję o to, że jeżeli komuś zostanie nawet jedna puszka farby, warto przyjść i się tym podzielić – dodaje dyrektorka kołobrzeskiego MOPS-u.

Materiały budowlane i wykończeniowe można dostarczać i odbierać w magazynie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Unii Lubelskiej 35 w Kołobrzegu. Punkt jest czynny w poniedziałki, środy i piątki od godz. 12.00 do godz. 14.00.

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Piotr Firan
Autorka materiału reporterskiego: Małgorzata Abramowicz (Polskie Radio Koszalin)
Data emisji: 15.11.2021
Godzina emisji: 7.09

kr

Polecane