Buda: jestem optymistą ws. KPO, widać progres w rozmowach z KE

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

shutterstock komisja europejska free 1200.jpg
Prof. Gontarski o sporze z KE o polski KPO: mamy do czynienia z bezprawnością

Krajowy Plan Odbudowy to dokument, na podstawie którego wydawane będą środki z unijnego Funduszu Odbudowy. Pozytywna opinia KE na jego temat jest konieczna, aby można było przejść do kolejnego etapu, jakim jest zatwierdzenie KPO przez Radę Europejską. To otworzyłoby drogę do wypłaty 13-procentowej zaliczki. W przypadku Polski chodzi o ok. 4,7 mld euro. Zaliczkę z Funduszu Odbudowy dostało już 17 unijnych państw, z 19, których KPO zostało zatwierdzone przez Radę i 22 pozytywnie zaopiniowanych przez Komisję.

Posłuchaj

12:44
Waldemar Buda o KPO: jest spory progres tej dyskusji (Salon Polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+
 

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej podkreślił, że "oczywiście bardzo dużo się w tej sprawie dzieje". – Spotykamy się, rozmawiamy, przedstawiamy swoje racje w różnych sprawach i przekonujemy się - powiedział. – Ja mam wrażenie, że jest spory progres tej dyskusji. Jestem optymistą – dodał.

– Spośród elementów, o których dyskutowaliśmy, które były przedmiotem dodatkowych wyjaśnień, były sporne, to one zostały przepracowane bardzo szczegółowo przez wielokrotne spotkania – wskazał i dodał, że "jesteśmy bardzo blisko tego punktu wspólnego".

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej
Data emisji: 8.11.2021
Godzina emisji: 8.45

jb/kr

Polecane