Kosiniak-Kamysz o tworzeniu koalicji: wspólnym mianownikiem nie może być tylko opozycyjność do rządu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
posłowie free sejm free tt sejm 1200 .jpg
Zjednoczona Prawica z największą liczbą głosów, opozycja daleko w tyle. Sprawdź najnowszy sondaż

– Nawet jeżeli mamy wspólną część programową, ale brakuje wspólnych wartości, idei, brakuje wspólnego światopoglądu, to jest bardzo trudno wygrać wybory – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Kosiniak-Kamysz o tworzeniu koalicji: wspólnym mianownikiem nie może być tylko opozycyjność do rządu/YouTube Polskie Radio


Posłuchaj

12:51
Władysław Kosiniak-Kamysz o ewentualnych koalicjach (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

– Nawet jeżeli mamy wspólną część programową, ale brakuje wspólnych wartości, idei, brakuje wspólnego światopoglądu, to jest bardzo trudno wygrać wybory i trzeba sformułować dwa bloki – wskazał.

– My będziemy w bloku centrowym, centroprawicowym, który formujemy, i dziś widać też partie liberalno-lewicowe, które moim zdaniem również powinny się połączyć i pójść razem – powiedział.

Jak jednak podkreślił, "wprowadzenie stanu wyjątkowego automatycznie odsuwa możliwość przeprowadzenia wyborów wcześniej". – Wybory będą moim zdaniem w konstytucyjnym terminie – dodał.

Zapytany o to, jak obecnie plasuje się Platforma Obywatelska, wskazał, że "to wyborcy określają w bardzo dużej części, w jaką stronę idzie partia". – Platforma tutaj ewoluowała z partii centrowej w 2001 roku do partii liberalno-lewicowej po roku 2015 – zaznaczył.

Jak dodał, "to ewidentnie widać też w postawach wyborców". – I to nie jest nic złego, tym bardziej obraźliwego, bo niektórzy politycy PO się na to oburzają, ale tak jest – podkreślił.

Więcej w nagraniu.


***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Władysław Kosiniak-Kamyszprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego
Data emisji: 1.10.2021
Godzina emisji: 8.45

jb

Polecane